Krimi

Vastavalt seisusele: kohtunik Heiki Kolk loobub ametist (35)

Ohtuleht.ee, 10. oktoober 2019, 17:06
Foto: Stanislav Moškov
Tartu maakohtu kohtunik ja Võru kohtumaja juht Heiki Kolk esitas avalduse kohtuniku ametist lahkumiseks, riigikohtu üldkogu arutab avaldust järgmisel teisipäeval, teatab Tartu maakohus.

"Pärast üldkogu otsust saab riigikohtu esimees esitada kohtuniku ametist vabastamise avalduse vabariigi presidendil," ütleb Tartu maakohtu pressiesindaja Anett Kreitsmann. "Kohtunik Kolk viibib viibib ametikohustustest eemal. Planeeritud istungid lükatakse edasi."

Politseinikud peatasid pühapäeval kohtunik Heiki Kolgi auto ning autot juhtinud kohtunikul tuvastati alkoholijoove 0.97 mg/l. Tegemist on joobega, mille eest on võimalik võtta kriminaalvastutusele.

Tartu Maakohtu esimehe Liivi Loide sõnul on tegemist äärmiselt kahetsusväärse juhtumiga. „Tulenevalt kohtunikuameti väärikusest ja rollist ühiskonnas, peaks iga kohtunik olema teistele seaduskuulekuses eeskujuks ja vastavalt ka käituma,“ ütles Loide.

35 KOMMENTAARI

õ
15. oktoober 2019, 20:52
Õpetussõnad 29:4 Kuningas kindlustab maad õiguse abil, aga pistisevõtja laostab selle. 5 Mees, kes oma ligimese vastu on libekeelne, laotab tema jalga...
(loe edasi)
v
v 13. oktoober 2019, 17:33
See ametikoht vääriks mingi püramiidi skeemi kõrgema taseme aukraadi. Olla maine jumal, võtta vastutus inimese üle olla kohtumõistja. Aga kui ma eksin...
(loe edasi)
Loe kõiki (35)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee