Maailm

Sarimõrvar tunnistab: kägistasin 93 naist ja sain sellest rahuldust (9)

Tõnis Erilaid, 9. oktoober 2019 18:40
RATASTOOLIS, TEEL VANGLA POOLE: Samuel Little veeretatakse kohtust välja 2018. aastal.Foto: AP/Scanpix
Samuel Little (tuntud ka kui McDowell) istus juba pikka aega vangis kolme mõrva eest, kui 18 kuud tagasi alustas pikka ja aeglast tunnistust, et tegelikult on ta 1970. kuni 2005. aastani surnuks kägistanud 93 naist. FBI peab Ühendriikide ajaloo suurima sarimõrvari ülestunnistust usutavaks. Poolesaja ohvri saatus on teada, aga kuna 79aastase Little'i tervis järjest halveneb, palus FBI möödunud nädalalõpul inimestelt vihjeid ka ülejäänud õudussurmade kohta. 

„Little istub küll juba kolme mõrva eest trellide taga, kuid on oluline, et õiglus võidutseks ka teiste kuritegude üle,“ teatas FBI oma pressiteates, lisades juurde pliiatsijoonised, mis 79aastane ratastooli aheldatud Little ise tegi oma noorepoolsetest enamasti mustanahalistest ohvritest, kes on seni tundmatuks jäänud. Ohvrite hulgas on ka üks mees, 18-19aastane nooruk, kes esitles end Little'ile naisena ja ütles oma nimeks Marianne või Mary-Ann, ning blond siniste silmadega hipikalduvustega valgenahaline naine, kellega Little kohtus Ohios, kuid tappis Kentucky osariigi põhjaosas ilmselt 1984. aastal. Marianne või Mary-Anni oli ta teise ilma saatnud 1971. või 1972. aastal, sest Little väidab, et ta mälu pole enam kuigi terane. Küll aga mäletab ta, et kohtus meesnaisega baaris, võttis ta seejärel oma autosse ja tappis põlluserval. Enamiku mõrvu sooritas ta USA lõunaosariikides.

Samal teemal

Ta on mõistetud vangi kolmekordselt eluks ajaks ilma vabastamislootuseta. Pole veel selgust, kas pärast uute roimade ilmsikstulekut võib teda uuesti kohtu alla saata ja mõista näiteks elektritoolile.

Varem on mõne tema ohvri surma tõlgitsetud õnnetusena või leitud selle olevat narkootikumide üledoosi tagajärg. Kõigi surnukehi pole veel leitudki. Mõrtsukas ise oli kindel, et ta ei jää kunagi vahele. „Mu ohvrid on nii märkamatud inimesed, et neist ei hooli keegi,“ ütles ta nüüd politseile.

Little tunnistas, et meelitas oma ohvreid kaasa ööklubidest ja baaridest, teinekord ka otse tänavalt, lõi nad uimaseks ja kägistas nad oma auto tagaistmel, kirjutab New York Times. Kulus hulk aega, enne kui ta tabati, sest ta oli väga liikuv inimene ja mõrvad olid tehtud eri osariikides. USA politseisüsteemi tõttu ei liigu info korrakaitsjate vahel eriti kiiresti või jääbki ühte ringkonda seisma seniks, kuni FBI uurimist üle ei võta. Paljud ohvritest olid kodutud vaesed naised, kelle kadumisest ei teatatud politseile või tehti seda nädalaid hiljem. Pealegi ei raiska politsei kuigi meelsasti raha ega aega narkarite ja alkohoolikute otsimisele.

Need kolm mõrva, mille eest ta vangi mõisteti, selgusid pärast DNA-uuringuid. Little saadi enne seda kätte Kentuckys, kus teda süüdistati narkokuritegudes ja loovutati 2012. aastal Californiasse, kus lõpuks DNA teda mõrvadega ühendas. Kõik ohvrid olid julmalt läbi pekstud ja seejärel kägistatud.

 Varem oli teda vahistatud vähemalt sajal korral vägistamiste ja röövide eest, kuid vangis oli ta istunud kokku vaid kümme aastat.

VAID OSA OHVRITEST: Little joonistas ise kõigi oma ohvrite portree, kuid väidab, et vanana on ta mälu kehvavõitu.Foto: AFP/Scanpix

Mitte grammigi kahetsust 

Little ei kahetsenud midagi, kui ta nüüd oma kuriteod Texase politseinikule üles tunnistas. Los Angelese kogenud politseiuurija Tim Marcia ütles New York Timesile: „Uskuge või mitte, aga sellist ääretut kurjust olen oma töös varem vaid mõnel korral kohanud. Kui vaatan talle silmi, siis näen neis vaid õelust.“ Kui teda küsitleti, siis ei hoidnud ta oma ohvreid iseloomustades naeru tagasi ja tegi nende kohta ilgeid märkusi. Teised uurijad aga nimetavad endist poksijat Little'it karismaatiliseks psühhopaadiks. 

Proukrör usub, et Little sai seksuaalset rahuldust, kui ta oma ohvreid kägistas. Little ise väidab vastu, et ta ei saa olla vägistaja, sest on impotent. Samas on ohvrite rõivastelt leitud tema spermat. 

Varem peeti Ühendriikide suurimaks sarimõrvariks Rohelise jõe mõrtsukaks (Green River Killer) kutsutud Gary Ridgwayd, kes mõisteti süüdi 49 mõrvas ja kes ise kinnitas, et tegelikult on neid paarkümmend rohkem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee