Maailm

ÜKS BREXITI-KÜSIMUS | Kas ma saan oma armsa lemmiku reisile kaasa võtta?  (9)

Ohtuleht.ee, 9. oktoober 2019, 15:00
Foto: Robin Roots
Brexiti ehk Ühendkuningriigi euroliidust lahkumise saatus on vaid nädalad enne selle praegust eeldatavat kuupäeva (31.10) endiselt lahtine. Euroopa Liit aga valmistub siiski selleks, et sel kuupäeval Brexit ikkagi toimub ning toimub ilma ELi-Suurbritannia vahelise leppeta. Euroliidu kodanikele, sh eestlastele, tähendab see keerulisi olukordi reisides, äri tehes, õppides jne. Õhtuleht tuleb appi ja vastab koostöös välisministeeriumiga Brexitit puudutavatele küsimustele, nii suurtele kui väikestele, mis Eesti inimest mõjutada võivad.

Kas ma saan koduloomaga Ühendkuningriiki reisida?

Samal teemal

Jah, lemmikloomaga saab Ühendkuningriiki reisida, küll aga tuleks aegsalt kontrollida, millised konkreetsed nõuded hakkavad kehtima. Kuni Ühendkuningriik ei ole lisatud kolmandate riikide loetellu, tuleb lemmikloomaga reisimisel lähtuda järgnevast: lemmikloom peab olema kiibitud, loomal peab olema kehtiv lemmikloomapass, kuhu on lisatud veterinaarsertifikaat (third-country official veterinary certificate), lemmikloom peab olema vaktsineeritud marutaudi vastu ja tehtud ka uuring kinnitamaks antikehade tiitri olemasolu.

Loe lähemalt Ühendkuningriigi valitsuse veebilehelt: https://www.gov.uk/take-pet-abroad.

Brexiti kohta saab lisainfot veebilehelt brexit.mfa.ee.

Hea lugeja, kui sul on Brexitiga seoses mõni küsimus, millele tahaksid vastust, siis kirjuta meile aadressil yleskutse@ohtuleht.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee