Seisukoht

Seisukoht | Iibeministeeriumi seksikalender (1)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 9. oktoober 2019, 18:01
Foto: STANISLAV MOSHKOV
Kuna aasta lõpul pole laste sünnitamine riigi maksupoliitika tõttu rahaliselt kasulik, sest toob kaasa kõrgema maksustamise, siis kuidas olukorda küll lahendada? Erakonnad küll vestavad meile peresõbralikkusest ja kõrgema iibe vajalikkusest, kuid samas karistavad osasid sünnitajaid maksukirvega.

Aus kodanik peaks muidugi ka riiki armastama nagu oma last, seega ei tohiks tal olla kahju toetada riiki rahaliselt paarisaja või tuhande euroga kõrgema maksu näol. See ei oleks mingil juhul ohverdus, vaid pigem nagu elatisraha maksmine oma riigi üha kasvavate vajaduste rahuldamiseks.

Kes aga riiki ses ulatuses rahaliselt toetada mingil põhjusel ei suuda, siis teine variant oleks teha noorte seas teavitustööd, et finantsiliselt pole kasulik sünnitada novembrist kuni jaanuarini. Et seda ära hoida, tuleks noorperedel märtsist kuni maikuuni kas seksimist üldse vältida või kasutada kondoome.

Iibeministeerium võiks koostöös maksuametiga trükkida spetsiaalseid pereplaneerimise taskukalendreid, kus lisaks kuu faasidele kirjas ka ajavahemikud, mil oleks maksupoliitiliselt sobivaim aeg pere juurdekasvu nimel seksuaalvahekorda astuda. Haige jutt? Ei, hoopis sellise olukorra tekitanud riik on haige ja vajab ravi. 

1 KOMMENTAAR

õ
õpetaja 9. oktoober 2019, 21:54
Jama`le See maksuseadus võeti vastu juba üleelmise valitsuse ajal, Praegast keegi leidis et vaja jälle teemat arendada!
a
aus maksumaksja 9. oktoober 2019, 19:27
Ei ole riigi asi,millal ma seksin,sital käin,või kas ma perset üldse pühin.Riik haiseb nagu mädanenud puust kalapaat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee