Maailm

KOHUTAV: üheksa-aastast last süüdistatakse viie inimese tapmises (10)

Toimetas Aare Kartau, 9. oktoober 2019 12:48
TikudFoto: Pixabay
Üheksa-aastasele lapsele esitati Illinois's esimese astme mõrvasüüdistus kolme lapse ja kahe täiskasvanu tapmises. Süüalune oli prokuröride väitel tahtlikult treileripargis tulekahju süüdanud, teatab The Guardian.

Last, kelle sugu ei ole avaldatud, süüdistatakse mõrvade kõrval ka kuritahtlikus süütamises. 6. aprillil Timberline'i haagissuvilate parkimisalal toimunud intsidendis hukkusid 69aastane naine, 34aastane mees, kaks kaheaastast ja üks üheaastane laps. Põhjalikumaid detaile üheksa-aastase kahtlusaluse kohta ega tema ning tulekahju ohvrite omavahelisi seoseid pole avalikkusele jagatud.

Nii noort isikut pole vähemalt alates 2006. aastast USAs massitapmises süüdistatud. Woodfordi maakonna riigiprokurör Greg Minger väitis, et tutvus ülimalt põhjalikult põlengut kirjeldavate raportitega, enne kui ta alaealisele süüdistuse esitas. „See oli raske otsus,“ tõdes Minger, kelle sõnul on niivõrd noore inimese süüdistamine kõige tõsisemas kuritöös traagiline. „Ma usun siiski, et siinkohal tuleb seda teha – et asjale punkt panna,“ lisas riigiprokurör. Kohalik koroner Tim Ruestman kinnitas, et tuli sai alguse tahtlikust süütamisest.

Chicagos töötav alaealiste kaitseadvokaat Gus Kostopoulus ei usu, et laps kuritöö teadlikult toime pani. „Üheksa-aastased ei tea, et Jõuluvana pole olemas. Nad ei tea, et inimesed surevad ega ärka taas ellu. Ma ei tea, kas üheksa-aastane suudab luua kavatsuse kedagi mõrvata,“ arutles Kostopoulus. Sama meelt oli ka mehe Illinois' kolleeg Betsy Clark, kelle sõnul on paljudes riikides kriminaalse vastutuse miinimumiga 14 eluaastat. 

Greg Mingeri sõnul ootab alaealist süütajat süüdimõistmise korral vähemalt viieaastane kriminaalhooldus ning tõenäoliselt teraapia ja nõustamine. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee