Repliik

Vastukaja | Baltisakslased peaksid Eesti ees alandlikult vabandama (82)

Andrus Mölder, ajaloohuviline, Vikerraadio kunagise saatesarja „Riigita rahvad“ autor, 9. oktoober 2019 18:01
Foto: Robin Roots
Kurb on lugeda, millist haiglast orjameelsust osa eestlasi, sh osa eestlastest poliitikuid, jätkuvalt üles näitavad. Orjameelsust, mille kohaselt vägistatu peaks vägistaja käest vabandust paluma, tapetu sugulased peaks mõrvari käest vabandust paluma, röövitu peaks röövli käest vabandust paluma jne. Kahtlen sügavalt selliste isikute vaimses tervises, kelle arvates orjad peavad orjapidajatelt vabandust paluma. Mõni selline orjameelne arvab ilmselt ka seda, et kurdid ja armeenlased peaksid vabandama türklaste ees, tiibetlased ja uiguurid hiinlaste ees, navahod ja komantšid USA keskvõimu ees?

Eesti ja eestlased ei pea baltisakslaste järeltulijatelt mitte millegi eest vabandust paluma ja me ei ole baltisakslaste järeltulijatele ka mitte midagi võlgu. Maade ja mõisahoonete äravõtmine baltisakslastelt oli õiguse ja õigluse võit, sest baltisakslased olid iga ruutmeetri eestlaste maast omandanud jõhkralt teostatud röövvallutuste käigus.

Samal teemal

Baltisakslaste järeltulijad on seevastu eestlastele võlgu palju miljardeid eurosid ja nad peaksid eestlastelt ka paljukordselt alandlikult vabandust paluma. Kõikide nende sajandite jooksul toime pandud ränkade kuritegude eest, mida nende esivanemad eestlastele tegid – nii lõputute tapmiste, sandistamiste, vägistamiste, piinamiste (nt elajalikud peksmised mõisatallides) ja maa röövimise eest kui ka eestlaste kui nende orjade töö tasuta kasutamise eest.

Mõned baltisakslased tegid omal ajal eestlastele muidugi ka midagi head, näiteks edendasid siinset hariduselu. Samas on toimepandud hea pisku võrreldes selle lõputu halvaga, mida eestlaste vastu üles näidati. Mõistagi päästis sakslaste alla orjusesse jäämine eestlased idanaabrite orjuse alla sattumisest ja see fakt on positiivne. Samas ei ole see fakt vähimalgi määral põhjus tänamiseks. Vastasel juhul peaks ka vägistamisohvrid hakkama vägistajaid tänama, sest mõni teine vägistaja oleks nendega võinud veelgi elajalikumalt käituda.

Isamaa on ennast nimetanud rahvuslikult meelestatud erakonnaks. Ükski tõeline rahvuslikult meelestatud isik ei lömita aga kunagi orjalikult teiste rahvaste ees. Seetõttu usun, et Isamaa erakonda kuuluva suhteliselt hästi tuntud isiku orjameelne üleskutse baltisakslaste järeltulijate ees vabandada vähendab Isamaa niigi vähest populaarsust rahvuslikult meelestatud valijate seas veelgi. Erakond Isamaa ainus võimalus sellisest olukorrast pääseda on ühemõtteliselt ja kiiresti too jälk orjameelsuse ilming hukka mõista.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee