Demokraadid soovivad kogu hingest Donald Trumpi ametikohalt tagandada.Foto: EPA/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 9. oktoober 2019 10:42
Valge Maja teatas ametlikult, et keeldub president Donald Trumpi tagandamisele suunatud juurdluses igasugusest koostööst, vahendab BBC.

Valge Maja nõunik Pat Cipollone saatis välja kaheksaleheküljelise kirja, mis oli suunatud demokraatidele juhtfiguurile ning USA esindajatekoja spiikrile Nancy Pelosile ja Demokraatliku komitee kolmele esimehele. Cipollone süüdistas demokraatide juhte uurimise korraldamises, „mis rikub fundamentaalset erapooletust ja põhiseaduslikku nõuetekohast menetlust“. Eriti tõi Cipollone kriitikana esile, et juurdluse algatamiseks ei korraldatud hääletust. Kirjas süüdistatakse demokraate veel 2016. aasta valimiste võltsimiskatses.

„Et täita oma kohustusi Ameerika kodanike ees... Ei saa president Trump ning tema administratsioon teie partisanlikus ja ebaseaduslikus juurdluses sellises olukorras osaleda,“ seisis kirjas, mida Nancy Pelosi nimetas „ilmselgelt valeks“. Naine süüdistab Trumpi katses „ebaseaduslikkust normaliseerida“. „Härra President, te pole seadusest kõrgemal. Teid võetakse vastutusele,“ vastas Pelosi Valge Maja otsusele.