Maailm

Valge Maja: president Trumpi tagandamisjuurdlusega koostööd ei tehta (7)

Toimetas Aare Kartau, 9. oktoober 2019 10:42
Demokraadid soovivad kogu hingest Donald Trumpi ametikohalt tagandada.Foto: EPA/Scanpix
Valge Maja teatas ametlikult, et keeldub president Donald Trumpi tagandamisele suunatud juurdluses igasugusest koostööst, vahendab BBC.

Valge Maja nõunik Pat Cipollone saatis välja kaheksaleheküljelise kirja, mis oli suunatud demokraatidele juhtfiguurile ning USA esindajatekoja spiikrile Nancy Pelosile ja Demokraatliku komitee kolmele esimehele. Cipollone süüdistas demokraatide juhte uurimise korraldamises, „mis rikub fundamentaalset erapooletust ja põhiseaduslikku nõuetekohast menetlust“. Eriti tõi Cipollone kriitikana esile, et juurdluse algatamiseks ei korraldatud hääletust. Kirjas süüdistatakse demokraate veel 2016. aasta valimiste võltsimiskatses.

„Et täita oma kohustusi Ameerika kodanike ees... Ei saa president Trump ning tema administratsioon teie partisanlikus ja ebaseaduslikus juurdluses sellises olukorras osaleda,“ seisis kirjas, mida Nancy Pelosi nimetas „ilmselgelt valeks“. Naine süüdistab Trumpi katses „ebaseaduslikkust normaliseerida“. „Härra President, te pole seadusest kõrgemal. Teid võetakse vastutusele,“ vastas Pelosi Valge Maja otsusele.

Samal teemal

03.10.2019
UKRAINAGATE: Donald Trumpi tagandamisprotsess demokraatidele edu ei tõota
29.09.2019
VASTURÜNNAK: USA president Donald Trump süüdistab demokraate ajaloo suurima pettuse levitamises
25.09.2019
POLIITMÄNGUD WASHINGTONIS: demokraadid võtsid kursi Donald Trumpi ametist tagandamisele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee