Eesti uudised

11aastane poiss hoiab õpetajaid ja õpilasi hirmul. Ema arvates on tegemist koolipoolse norimisega (145)

Eesti Ekspress, 9. oktoober 2019 07:39
Foto: Laura Oks
Üks Pärnus asuv kool on sattunud olukorda, kus 11aastane poiss on nelja õppeaasta jooksul rünnanud kaasõpilasi ja õpetajaid lugematutel kordadel ning murdnud klassi­juhataja põlve, kuid keda koolist eemale hoida ei tohi.
Õpilasega on olnud probleeme esimesest kooliaastast, kui vanemad juba 16. septembril kooli kutsuti, kuna ta oli vihahoos lubanud pidevalt kõiki ära tappa ning juba oli talle kutsutud kiirabi raevuhoo ja rahunematuse tõttu.
Poisi vanemad ei soovi, et laps omandaks haridust teistest eraldi, ning leiavad, et neile määratud pereterapeut ei paranda poja seisukorda, sest tema juures lubatakse poisil agressiivsus sõnadesse valada.
Selles, et vanemad probleemi ei teadvusta, peitubki loo tuum, kuna seaduse järgi ei saa kool ilma vanema loata poissi spetsialistide juurde suunata ning enne 17. eluaastat ei ole koolikohustuse pärast koolil lubatud õpilast koolist ka välja visata.
Kui vanemad probleemi ignoreerivad, tuleb õpetajatel ja õpilastel lihtsalt, hambad ristis, põhikooli lõppu oodata – samas möödunud suve jooksul otsustas vägivaldse poisi klassikaaslasest tervelt seitse hoopis ise kooli vahetada.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee