Poliitika

Helme: Eesti ei võta vastu ühtegi asüülitaotlejat (171)

Toimetas Marvel Riik, 8. oktoober 2019, 22:08
Siseminister Mart Helme.Foto: Teet Malsroos
Seni kuni EKRE on valitsuses, Eesti immigrante vastu võtma ei hakka, ütles siseminister Mart Helme kolmapäeval Luksemburgis toimunud siseministrite kohtumisel, kus arutati rändepoliitikat, vahendab ERRi uudisteportaal.

Kaks nädalat tagasi leppisid Vallettas kohtunud Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja Malta siseminister kokku uues ajutises vabatahtlikus süsteemis, mille järgi võtaks süsteemiga liitunud riik nelja nädala jooksul pärast Euroopasse jõudmist asüülitaotleja enda juurde, viiks läbi taustakontrolli ja kui taotlusel alust ei ole, saadaks taotleja tagasi kodumaale.

Helme ütles ERR-ile antud intervjuus, et kohtumisel jäi kõlama, et Euroopa riigid on valmis omalt poolt panustama, aga asüülitaotlejate vastuvõtmise suhtes ollakse väga pika hambaga ning pigem ollakse valmis panustama tehnilise abi ja ekspertiisiga.

„Ka mina ütlesin oma sõnavõtus, et me mõistame neid riike, aga meie võimed neid (asüülitaotlejaid) vastu võtta ei tule üldse arvesse. Me ei ühine ei formaalselt ega mitteformaalselt selle initsiatiiviga, külla oleme nõus omapoolset solidaarsust ilmutama tehnilise abi ja ekspertiisi näol,“ rääkis Helme.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee