Eesti uudised

Kohus: Juhan Aare peab EKRE-le raha tagasi maksma (6)

Siim Randla, 9. oktoober 2019, 06:26
Juhan Aare. Foto: Teet Malsroos
Kohus rahuldas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna hagi erakonna eelkäija Eestimaa Rahvaliidu kunagise juhi Juhan Aarega seotud Eesti Kultuurfilmi vastu, kuhu Aare kandis erakonna arvelt tuhandeid eurosid.

Harju maakohus arutas EKRE hagi Juhan Aare ja osaühingu Eesti Kultuurfilm vastu raha tasumise nõudes. Aare tegutses Rahvaliidu esimehena 2010. aastal juulist novembrini. Just siis andis erakonna kontode kasutamisõigust omanud Aare talle allunud büroojuhatajale korralduse kuuel korral kanda kümneid tuhandeid kroone OÜ-le Eesti Kultuurfilm –  firmale, mille juhatuse liige ja ainuosanik Aare oli. 15. maist 2012 kannab Eestimaa Rahvaliit uut nime –  Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Varem on Aare teatanud, et kuna kõik EKRE viidatud rahaülekanded on tehtud OÜ-le Eesti Kultuurfilm, mitte Juhan Aarele, siis on nõue esitatud valel aadressil. 

Samal teemal

Harju maakohtu istungil selgus, et Aare on veendunud, et käitus oma firmalt videoklippe tellides erakonna esimehele igati kohaselt. Paremat teenust kui Kultuurfilm polevat kostjate sõnul neil kaugetel aastatel osutanud keegi, on varasemalt Õhtuleht kirjutanud.

Harju maakohus rahuldas EKRE hagi osaühingu Eesti Kultuurfilm vastu ja mõistis välja 11 811,91  eurot, samuti viivise. Samas jättis kohus rahuldamata EKRE hagiavalduse Aare vastu põhivõla 9586,74 eurot tasumise ning viivise 2225,17 eurot tasumise nõuetes. Asja arutas ka Tallinna ringkonnakohus, kes jättis maakohtu otsuse muutmata. Riigikohus ei võtnud EKRE edasikaebust menetlusse. Kaebus puudutas Aare võlga.

EKRE esindaja, vandeadvokaat Raul Ainla sõnul leidis maakohus, et Juhan Aarele kuuluv OÜ Kultuurfilm ei ole erakonnaga videomaterali tootmiseks lepingut sõlminud, mistõttu asus seisukohale, et Kultuurfilmil tuleb see raha koos viivisega tagasi maksta. Kultuurfilm ega Aare apellatsiooniga seda maakohtu järeldust ei vaidlustanud, lisas ta. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee