Eesti uudised

Küttepuude müüja: „Kevadel võiks oodata hindade langust.“ 

Marvel Riik, 8. oktoober 2019, 20:25
TÄIS: Praeguste prognooside järgi võiks uuel aastal küttepuidu hind langeda, mis võiks tarbijatele anda motivatsiooni varusid täiendada.Foto: Taavi Arus / Ekspress Meedia
Närused talved ja Skandinaavia puidunõudlus tõstsid mullu sügisel märgatavalt küttepuidu hinda. Aasta hiljem tammuvad hinnad paigal ja valmistuvad kukkuma, kuna toormaterjal pole enam nii kallis. 

Kui aasta tagasi maksis üks ruumimeeter leppa umbes 44-45 eurot, siis tänavused hinnad jäävad 47-48 euro juurde. See on väike tõus võrreldes 2017. aastaga, kui kliendid olid harjunud lepa ruumimeetri eest maksma 33–35 eurot. Kask, mis mullu tõusis keskeltläbi 40 eurolt 60 euroni, on tänavugi sama kallis. Küttepuude suurt hinnatõusu selgitatati toona sellega, et kehvade talvede tõttu jäid Skandinaavia suurtootjad materjalinappusse, mistõttu osteti vajalik toormaterjal kokku teistelt turgudelt. Tänavu pole kuulda, et kehv saagikus nõuaks tootjatelt ostureise, hoopis vastupidi. Räägitakse, et Skandinaavia riigid on ise kõvasti metsa langetanud. Miks siis hinnad endiselt kõrged on?

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

27. september 2019, 22:36
Küttepuud hoiule: meisterda stiilne ja praktiline majake
22. september 2019, 16:03
Ettevaatust, tuleoht! Nende nippide abil hoiad ahjud ja lõõrid korras!
19. august 2019, 16:43
Et riidad püsiksid püsti! Puude ladumise raudreeglid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee