Poliitika

JÕUVÕTTED: koalitsioon surub Reitelmanni vägisi riigikogus läbi (1)

Viljar Voog, 8. oktoober 2019, 18:12
OKKALINE VASTUS: Õhtulehe andmetel väitis Urmas Reitelmann riigikogu väliskomisjonile, et viis aastat tagasi provotseeriti teda langema Eesti Päevalehe seatud lõksu, ta on üksnes meediasõja ohver ning muidugi ta kahetseb oma solvavaid väljaütlemisi.Foto: Teet Malsroos

Esmaspäeval andis riigikogu väliskomisjon Urmas Reitelmanile ülesande: kui tahad saada Eesti esindajaks Euroopa Nõukogu Parlamentaalses Assamblees (ENPA), siis vabanda avalikult oma varasemate sõnavõttude eest. Reitelmann leidis, et ta ei pea täiendavalt vabandama ning koalitsioon võttis kasutusele hoopis jõuvõtted: oma ridu toodi täiendama Siret Kotka-Repinski, et neljapäeval otsus jõuga läbi suruda.

Kui Jaak Madison valiti Euroopa parlamenti, tekkis Eesti ENPA delegatsioonis vaba koht. EKRE soovis selle augu täita Reitelmanniga, kuid opositsioon pusis vastu: poliitik on minevikus teinud sotsiaalmeedias erakordselt vastuolulisi väljaütlemisi kutsudes muuhulgas venelasi tibladeks ja pagulasi inimrämpsuks. Et väliskomisjoni tosinast liikmest kuus kuulub koalitsiooni ja kuus opositsiooni ridadesse, jõuti patiseisuni.

Reitelmanni vale

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10. oktoober 2019, 16:07
ÕL VIDEO | Solvanguid loopinud Urmas Reitelmann pääses napilt soovitud delegatsiooni
7. oktoober 2019, 22:31
Kuu aega tagasi selgituste andmisest keeldunud Reitelmann nüüd: minult pole selgitusi küsitud
3. oktoober 2019, 17:07
EUROOPASSE SAASTA TÕRJUMA?! Mart Helme kaitseb solvanguid loopinud Urmas Reitelmanni pürgimist delegatsiooni
6. september 2019, 21:40
EKRE: kaks sõimukirja nädalas. Kas vihakõnest saabki uus normaalsus?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;