Poliitika

Täiendatud ministeeriumi kommentaariga!

Maris Lauri hämmingus: väliskaubandusminister Kert Kingo keeldus riigikogus tutvustamast ministeeriumi eelarvet (122)

Toimetas Marvel Riik, 8. oktoober 2019 17:56
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo.Foto: Tiit Tamme
Reformierakondlane ja endine rahandusminister Maris Lauri väljendas sotsiaalmeedias Facebook hämmingut: väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo keeldus tutvustamast rahanduskomisjonile järgmise aasta riigieelarvet. „Tema sõnavõtt seisnes selles, et tal on ametnikud ja ta on VAID viis kuud ametis olnud,“ kirjutas Lauri.

Ühtlasi meenutas Lauri enda ministriaega, mis ei andnud mingi võimalust sisseelamiseks. „Mina läksin peale ametivande andmist kohe ministeeriumi eelarvet tutvustama ja kaitsma, vahe mõni tund,“ märkis Lauri. Kingo suunal Lauril häid sõnu pole: „Ebakompetentsus ühendatud ülbusega - kas keegi kujutab ette, et alluv ütleb ülemusele, et tema oma tööd ei tee?“

Samal teemal

Õhtulehele on viidatud, et Eesti poliitkultuuris on erineva käekirjaga ministreid. On neid, kes tahavad ise rääkida, ja on neid, kes seda teha ei taha. Läbi aegade on mitmekesisusega silma paistnud ka Reformierakond.

„Kindlasti ei saa väita, et minister tänasel riigikogu rahanduskomisjoni istungil eelarve tutvustamisest keeldus või paari lausega piirdus,“ selgitas ministri tegutsemist majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressinõunik Laura Laaster. „Minister andis ülevaate oma valdkonna eelarve põhipunktidest, lisaks selgitas pikemalt näiteks konverentsikeskuse Tallinna linnahalli ehitamist, asutamist, tolliameti kaasamise põhimõtteid ja eesmärke ettevõtlusesse kaasamisel, turismi arendamise suundasid, tegevust Eesti Posti valdkonnas, IT arendusi…“

Rahanduskomisjon alustas täna tuleva aasta riigieelarve menetlemist ning esmalt kuulati ära rahandusminister Martin Helme, kaitseminister Jüri Luik ja majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Komisjoni istungi kõneained olid riigieelarve tulude-kulude tasakaal, investeeringud, maksukoormus, kaitsekulud, Euroopa Liidu vahendid ning sotsiaal- ja tervishoiukulud.

Tuleva aasta riigieelarve eelnõu kulude maht on 11,6 ning tulude maht 11,8 miljardit eurot. Võrreldes tänavuse aastaga kasvavad kulutused ligikaudu 240 miljonit eurot ja tulud 760 miljonit eurot.

Samal teemal

27.08.2019
Idufirmad ei mõista minister Kingo plaane: piinlik ja kummaline!
26.08.2019
MÜSTIKA | Kert Kingot välismaised ajakirjanikud telefonitsi kätte ei saa
26.08.2019
Seisukoht | Minister ei saa olla väike inimene
12.08.2019
Sotsid pärivad aru: millega väliskaubandusminister Kingo õige tegeleb?