Poliitika

Täiendatud ministeeriumi kommentaariga!

Maris Lauri hämmingus: väliskaubandusminister Kert Kingo keeldus riigikogus tutvustamast ministeeriumi eelarvet (121)

Toimetas Marvel Riik, 8. oktoober 2019, 17:56
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo.Foto: Tiit Tamme
Reformierakondlane ja endine rahandusminister Maris Lauri väljendas sotsiaalmeedias Facebook hämmingut: väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo keeldus tutvustamast rahanduskomisjonile järgmise aasta riigieelarvet. „Tema sõnavõtt seisnes selles, et tal on ametnikud ja ta on VAID viis kuud ametis olnud,“ kirjutas Lauri.

Ühtlasi meenutas Lauri enda ministriaega, mis ei andnud mingi võimalust sisseelamiseks. „Mina läksin peale ametivande andmist kohe ministeeriumi eelarvet tutvustama ja kaitsma, vahe mõni tund,“ märkis Lauri. Kingo suunal Lauril häid sõnu pole: „Ebakompetentsus ühendatud ülbusega - kas keegi kujutab ette, et alluv ütleb ülemusele, et tema oma tööd ei tee?“

Samal teemal

Õhtulehele on viidatud, et Eesti poliitkultuuris on erineva käekirjaga ministreid. On neid, kes tahavad ise rääkida, ja on neid, kes seda teha ei taha. Läbi aegade on mitmekesisusega silma paistnud ka Reformierakond.

„Kindlasti ei saa väita, et minister tänasel riigikogu rahanduskomisjoni istungil eelarve tutvustamisest keeldus või paari lausega piirdus,“ selgitas ministri tegutsemist majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressinõunik Laura Laaster. „Minister andis ülevaate oma valdkonna eelarve põhipunktidest, lisaks selgitas pikemalt näiteks konverentsikeskuse Tallinna linnahalli ehitamist, asutamist, tolliameti kaasamise põhimõtteid ja eesmärke ettevõtlusesse kaasamisel, turismi arendamise suundasid, tegevust Eesti Posti valdkonnas, IT arendusi…“

Rahanduskomisjon alustas täna tuleva aasta riigieelarve menetlemist ning esmalt kuulati ära rahandusminister Martin Helme, kaitseminister Jüri Luik ja majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Komisjoni istungi kõneained olid riigieelarve tulude-kulude tasakaal, investeeringud, maksukoormus, kaitsekulud, Euroopa Liidu vahendid ning sotsiaal- ja tervishoiukulud.

Tuleva aasta riigieelarve eelnõu kulude maht on 11,6 ning tulude maht 11,8 miljardit eurot. Võrreldes tänavuse aastaga kasvavad kulutused ligikaudu 240 miljonit eurot ja tulud 760 miljonit eurot.

121 KOMMENTAARI

m
Monika 12. oktoober 2019, 12:00
Minu meelest ei sobi ta ministriks. Tal on ju ainult tehnikumi haridus (praegu nimetavad seda bakalaureuseks), aga kõigile ei anna see piisavalt teadmisi, et töötada nii kôrgel kohal. Peab ikka julgust olema, et niisugune tööpakkumine vastu võtta, arvan ma.
k
9. oktoober 2019, 19:55
Kuidas saavad sellised napakad valitsuses olla,yks hullem,kui teine.Ratas täiesti ärapööranud oma arguses
Loe kõiki (121)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee