Juhtkiri

Juhtkiri | Riik koorib jälle nõrgemaid (15)

Ohtuleht.ee, 8. oktoober 2019, 18:19
Foto: Julia Vakina
Võiks ju arvata, et riik kohtleb inimesi maksustamisel võrdselt, kuid ehmatuse osaliseks võivad saada noored lapsevanemad, kes sünnituse pahaaimamatult aasta lõpukuudele või jaanuari jätavad. Ei, tegu ei ole nalja ega musta huumoriga, kui rahaline kaotus võib ka keskmise palga saajal hakata küündima tuhande euroni. 

Kas peaksime aga leppima, et vea võimalik parandus saaks teoks alles 2022. aastal, nagu seni kavandatud? Äsja käis riigikogu ees õiguskantsler, kes mõistis seal hukka laiskusest, hirmust ja südametunnistuse puudulikkusest tulenevad tegematajätmised ja kuritarvitused. Kuigi Madise leidis, et „just hirm meelepaha ees kehutab vigu eitama ning inimeste heaolu ja meelerahu arvel kujuteldavat mundriau kaitsma“ ning niimoodi paistab praegusel juhul ka minevat. Riigi hammasrataste vahele sattunud inimesed vaadaku ise, kuidas hakkama saavad, jama põhjustanud riigil endal pole kiiret kuhugi. 

Nii olemegi seisus, kus võimuerakonnad võivad küll rääkida perepoliitika olulisusest, kuid tegelikult pole peredel kasulik aastavahetuse paiku kolmel kuul sünnitada. Loobume hulga laste sündimisest, et ametnikul mugavam oleks? Võtame raha ära ka teisest pensionisambast kogutu väljavõtjatelt, koondatuilt ja kõigilt teistelt aasta lõpus „äkkrikastujatelt“?

Omal ajal maksis Maret Maripuule sotsiaalministri koha segadus pensionide väljamaksmisel. Tänapäeval on poliitikud kangemast puust. Tagasi ei astu, selgitusi ei jaga ning vigu parandama ei tõtta.     

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee