Poliitika

Seeder: presidendivalimiste seadus vajab kiiremas korras muutmist (71)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 8. oktoober 2019, 13:18
Helir-Valdor SeederFoto: Erki Pärnaku
Presidendivalimiste seadus vajab muutmist, sest haldusreformiga on vähenenud omavalitsuste esindatus valimisvolikogus ja riigikogu aseesimehe Helir-Valdor Seederi sõnul tarvis selle küsimusega arutamisega alustada juba sel istungijärgul. 

ERRi uudisportaal kirjutab, et haldusreformiga vähenes omavalitsuste arv, tekkisid suuremad vallad, kui nende esindatus valimiskogus ei muutunud. Kui enne reformi oli valimiskogus kaks kolmandikku omavalitsuste esindajaid ja üks kolmandik riigikogu liikmeid, siis nüüd on neid peaaegu pooleks.

"Minu isiklik arvamus on, et see varasem esindatus valimiskogus oli paras tasakaal arvestades Eesti presidendi valimiste süsteemi ja mina toetaksin selle proportsiooni taastamist," ütles Seeder. Samas tõi poliitik välja, et vana proportsiooni taastamisel tekib küsimus, kuidas jagada omavalitsuste esindatus, kui 200 asemel on neid vaid 79 ning lisaks on küsimus, kuidas jaotada esindatus suurematel linnadel nagu näiteks Tallinnal ja Tartul.

71 KOMMENTAARI

v
Vaike 9. oktoober 2019, 15:22
Eesti ei vaja üldse nukupresidenti.Aitab peaministrist.Kaua neid monarhe peredega ülal pidada!
j
juga 9. oktoober 2019, 12:01
Valimised peakski olema valimised, mitte ei tea kust ja kelle poolt paika määramine. Seda enam, et ka määratav on ei tea kes ja kust ilmunud.
Loe kõiki (71)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee