Lugejakiri

Kirjatuvi nokast | Lasnamäel nõukaaeg jätkub – eesti keelega hakkama ei saa (27)

A.L., 8. oktoober 2019, 16:16
Foto: TEET MALSROOS
Lõpuks ometi pöörab keegi ka eestlastele tähelepanu ("Я не понимаю! Päriselt?" Rauno Vahtre, 26. septembri ÕL). Muidu on murelapsed kõik teised Eestimaal elajad – kas nad ikka suudavad eesti keele ära õppida. Aga eestlane peab oskama mis keelt tahes. Kogu okupatsiooniaja kamandati eestlast: govori po russki! Taksos, hoiukassas, poes, tänaval. Praegu nad seda enam öelda ei julge. Nüüd on vastuseks: ja ne ponimaju.

Mida üks eestlane peaks omal maal tundma, kui ta siin enam oma keeles hakkama ei saa? Olen 40 aastat Lasnamäel elanud ja on jäänud mulje, et siin elavad kirjaoskamatud, kes lehti ei loe ja kes sülitavad ilumeelele. Juba 10 aastat on soovitatud pesu mitte kuivatada rõdupiirdest kõrgemal. Meie majas aga pannakse pesu kuivama rõdu lakke. Lasnamäelane pole kuulnud, et koeri jalutatakse rihma otsas ja et koera järelt tuleb tänav koristada. Härraga vestlust alustades küsisin, kas ta eesti keelt oskab, vastuseks oli: njet!

Nime avaldada ei soovi, sest kahel korral on mul aken sisse löödud, kolmandat ei taha. Kõik tahavad olla poliitiliselt korrektsed, kuid eestlastest sõidetakse üle.    

Samal teemal

29. september 2019, 20:00
Vastukaja | Teenindusvaldkonnas töötades on keelte valdamise oskus oluline
25. september 2019, 18:48
Seisukoht | Я не понимаю! Päriselt?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee