Seisukoht

Seisukoht | Jäänud on veel mupo likvideerida (67)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 8. oktoober 2019 18:19
Foto: TEET MALSROOS
Tallinna TV ees, mupo järel – kui juba sulgemiseks läks, likvideerime siis lõpuks ka mupo kui Savisaare Tallinna paralleeluniversumi viimase jäänuki pärast Tallinna televisiooni. 

Muud Savisaare-aegsed leiutised on kõik riburada-pidi looja karja läinud. Lasnamäe kõnnumaa servas asunud linna poolt doteeritud linnapood ehk lipo on saanud oma kuulsusetu lõpu. Küttepuid ja talvekartulitki pole linnavõim rohkem oma valijaile Vabaduse platsil jaganud. Ka ei loksu Tallinna ühistranspordis enam paljukannatanud reisisaatjad. Tegu oli savisaarliku moodusega masust tingitud tööpuudusega võitlemiseks. Neoonvestides töötud teenisid päev otsa bussis loksumise eest piskut taskuraha, kuid olid tegelikult Keskerakonna elavateks reklaamtulpadeks.  

Samal teemal

Munitsipaalpolitsei sai loodud vastukaaluks ametlikule politseisüsteemile nii nagu taasiseseisvumise aegu pistis kaitseliiduga rindu savisaarlik kodukaitseorganisatsioon. Viimase piinlikumaks saavutuseks oli rivistus Toompeal lossiplatsil Savisaare valitsusjuhi kohalt lahkumise auks. Ei saanud juhus olla seegi, et mupo värviks sai Keskerakonna eeskujul roheline. Kuid kirg isiklikus alluvuses družiina järele on suurtele juhtidele iseloomulik ning sai Savisaare puhul rahuldatud nii kodukaitse kui mupo näol. Sama ponnistab praegu riigi tasandil Mart Helme sisekaitsereservi luues. 

Paralleelstruktuuride ülalpidamine on maksumaksja jaoks alati kalleim variant. Kas on kellelgi mupo olemasolu õigustuseks midagi öelda?

Samal teemal

16.10.2019
ÕL VIDEO | VALE ASUKOHT? Linnapoodi Lipo vaevab külastajate põud
08.10.2019
Tallinn on kultuurseim linn Põhja-Euroopas