Riigikogu sügisistungjärgu avaistungFoto: Erki Pärnaku
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 8. oktoober 2019 10:47
Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatliku erakonna riigikogu fraktsioonide saadikud andsid Riigikogu menetlusse pensionisüsteemi parandava eelnõu.

Eelnõu järgi muudetakse II samba jäik väljamaksete süsteem paindlikumaks, taastatakse II ja III samba väljamaksete maksustamine algsel kujul ning parandatakse inimeste informeeritust nende pensioniõigustest ja väljamaksete võimalustest.

„Praeguse  pensionikorralduse kujundamisel 17 aastat tagasi oli keskne eesmärk leevendada elanikkonna vananemisega kaasnevat survet pensionite rahastamiseks. Kogumispensionil, ehk II ja III sambal on selles kandev roll. Seepärast seisame me kindlalt II samba vabatahtlikuks tegemise vastu,“ ütles eelnõu riigikogu juhatusele üle andnud Andres Sutt.

Sutt meenutas, et ükski erakond peale Isamaa ei küsinud valimistel mandaati pensionisüsteemi teise samba lammutamiseks, sotsiaaldemokraadid, Reformierakond ja Keskerakond aga lubasid teist sammast kaitsta. 

„See eelnõu seisab tänaste ja tulevaste pensionäride huvide eest. Selle eest, et me saaksime järgmisele põlvkonnale anda üle toimiva pensionisüsteemi, mitte tühja pensionikassa, võlakoorma ja kõrgemad maksud,“ lõpetas Sutt.

Samal teemal

Kommentaarid  (54)

est 10. oktoober 2019 08:05
Re.form ja Sot.sid võtsid võimul olles vastu seaduse: inimene kes töötab miinimumpalgaga ehk kõik kassapidajad, koristajad, lihttöölised, tema peab töötama 10a. et kirja saada 4 pensioniaasta staasi. Kujutate ette kri.mi.n.aali, kes on teie rahakotis va.rg.il käinud, olete käinud täistööajaga tööl ja pensionipäeval tuleb kri.min.a.al ja vara.stab sellest märgatava osa ära.
mees 10. oktoober 2019 08:04
Reform ja Sotsid võtsid võimul olles vastu seaduse: inimene kes töötab miinimumpalgaga ehk kõik kassapidajad, koristajad, lihttöölised, tema peab töötama 10a. et kirja saada 4 pensioniaasta staasi. Kujutate ette kri.mi.n.aali kes on teie rahakotis va.rg.il käinud, olete käinud täistööajaga tööl ja pensionipäeval tuleb kri.min.aal ja vara.stab sellest märgatava osa ära.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS