Krimi

Kaitsepolitsei pidas kinni lõhkeaine ebaseaduslikus käitlemises kahtlustatavad (9)

Toimetas Triinu Laan, 8. oktoober 2019, 09:00
Foto: Tiit Tamme
Kaitsepolitsei tuvastas septembri lõpus Lääne-Virumaal ligi kolm kilogrammi ebaseaduslikku lõhkeainet ning pidas sellega seoses kinni kaks meest. 35- ja 29aastasele mehele esitati kahtlustus suures koguses lõhkeaine ja lõhkeseadme või selle olulise osa ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises.

Suures koguses lõhkeaine ja lõhkeseadme või selle olulise osa ebaseadusliku käitlemise eest näeb seadus karistusena ette kuni kümneaastase vangistuse.

Kriminaalmenetlust viib läbi kaitsepolitsei, menetlust juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

KAPO tuletab kõigile meelde, et saades teada lõhkeaine ebaseadusliku käitlemise kahtlusest, näiteks keegi leidis kusagilt lõhkeseadme või lõhkematerjali, tuleb kohe helistada hädaabi telefonumbrile 112.  Eesmärgiga teavitada inimesi relvadega seotud kohustustest ja vähendada registreerimata relvade hulka, korraldab  politsei oktoobris relvade loovutamise kampaania, mis võiks suurendada ühiskonnas turvalisust.

Viru Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Liisa Nuudi sõnul on praegu õige aeg ühineda selle kampaaniaga ja vabaneda ebaseaduslikest asjadest. „Igal inimesel on võimalus vabatahtlikult loovutada ebaseaduslikus valduses olev tulirelv, lõhkeseade või selle oluline osa, laskemoon või lõhkeaine. Sellisel juhul vabaneb isik kriminaalvastutusest,“ lisas prokurör Liisa Nuut.

Kindlasti ei tohi lõhkeaine kahtluse korral vastavat eset ise transportima asuda, vaid hoida sellest eemale ning helistamise järel oodata operatiivteenistuste korraldusi edasiseks ohutuks käitumiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee