Poliitika

Uue valemiga arvutatud jäätmete ringlussevõtt päästaks Eesti hiigeltrahvist, vähemalt esialgu

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 8. oktoober 2019 07:46

22 KOMMENTAARI

n
Naeruväärne / 14. oktoober 2019 02:51
Mis kogumisest riik räägib, kui isegi klaaspurke, klaaspudeleid vastu ei võeta, ei viina ega veinipudeleid
v
Vanur/ 9. oktoober 2019 00:52
Kortermajade juures on olmeprügi, paber ja biojäätmed, aga kuhu panna plastik? kas olmeprügisse?
k
kasum , kasum, kasum olgu hiigel/ 8. oktoober 2019 20:29
tõstes kohaliku prügikonteinerite tühjenduse hindu kosmiliselt.
t
tambovi konstant/ 8. oktoober 2019 18:29
kõik arvutused saab klappima, kui kasutada Tambovi konstanti! See on tapselt nii suur, mis on vajalik arvutustehtes kasutamisel, et kõik klapiks.Tambovi konstant on alati täpse suurusega ja eelnevad matemaatilised tehted peavad olema teostatud vigadeta. Kogu meie prügimajanduse probleem seisneb selles, et Tamvovi konstanti kasutatakse nii algarvestuses, kui ka lõpparvestuses ja tulemuseks on see, miks NL kokku kukkus- poelettidele jõudis ainult Tambovi konstant!
t
Tölpa/ 8. oktoober 2019 17:50
Selge, tuleb lihtsalt uus valem teha ja asjad klapivad. Kas pythagorase teoreemi hakatakse ka ümber tegema, kui kogemata kellelgi miski ei klapi?
m
mina/ 8. oktoober 2019 12:03
ei ole aru saanud, miks prügi edasi-tagasi veetakse. Stat aruannetest näeb. Mis loogika on tuua siia Soome prügi? Äri ilmselt. Kui meil suur osa prügist läheb põletusse, siis kas ma pean piimapaki puhta veega (defitsiit maailmas) üle loputama, selleks et see pakk ära põletada? Artiklist loen, et taaskasutusse läheb põhiliselt papp, paber, klaas ja metall. Võikski siis selle eraldi sorteerida. Ka puhas kile ja kõikmõeldav taara ümber neti pakkide võiks olla eraldi ladustatav. Ja veel küsimus: praegu peaks tootja pakendi kinni maksma. Kuidas see toimub?
j
Juku/ 8. oktoober 2019 10:51
Kui nüüd õnnestuks ka uus kliimasoojenemise valem kasutusele võtta oleks kogu maailm päästetud
s
See toimib siis/ 8. oktoober 2019 10:42
Kui jäätmeid reaalselt koguda(ilma ahnuseta), mitte paberil. K.a. exceli tabel!

n
nimi/ 8. oktoober 2019 10:26
Alustaks sellest, et teeks praegu tänavatel olevad liigiti kogumise jäätmekonteinerid suuremaks. On olemas ju maaalused jäätmemahutid, miks neid ei kasutata? Ma sõidan igapäevaselt mööda ühest kohast, kus on paberi, pakendi ja klaasi konteinerid. Reaalselt on nende konteinerite kõrval 80% päevadest hunnikud, sest konteinerid lihtsalt ajavad üle! Mida siin üldse rääkida sorteerimisest kui kunagi ei tea, kas saad oma kaasavõetud prügi ära anda või pead selle koju taasa tassima!
n
nimi/ 8. oktoober 2019 10:28
Lisaks, kuhu peaks panema eramajade elanikud biojäätmed? Ilus unistus on, et komposteeritaks, aga reaalselt ei ole enamus linna hoove enam sellised suured taluõued kus ikka leiad nurgataguse kompostihunniku jaoks! Samas, kui ma tahaks olla eeskujulik, siis ma telliks eramaja juurde eraldi biojäätmete äraveo ja maksaks selle eest peale, et ma biojäätmed eraldi sorteerin! Miks ei ole Tallinnas nt avalikku biojäätmete konteinerit kuhu saaks biojäätmeid tuua ka need, kes ei ela suurtes kortermajades?
p
Prükkar/ 8. oktoober 2019 10:14
Ei saa aru sellest hiigeltrahvist? Olen reisinud mujal maades ja nendega võrreldes on Eesti puhas. Mujal hiiglaslikud kilede ja rämpsuhunnikud. Huvitav, et ka vaestes maades? Millega nad seda osta jaksavad? Kõik visatakse sinna, kuhu juhtub. Me pingutame jälle üle nagu tavaliselt! Või on siin tegu mingi poliitilise käiguga?
h
8. oktoober 2019 09:39
huvitav, meie loodus on võrreldes lõunapoolsetega palju puhtam ja hoitum, siis tekinb küsimus mille eest me trahvi saame? Minge vahemere äärde ja vaadake kuidas seal prügi maas vedeleb!!!
k
kui/ 8. oktoober 2019 12:57
kusagil ei kajastu, et prügi on kogutud, siis seda ei loeta tekkinuks. See, mis täanavatel vedeleb ei ole päris ilmselt prügina arvele võetud.
i
8. oktoober 2019 09:30
isegi nsvl-i ajal ei karistatud eestit nii rängalt igatsugu hiigeltrahvidega kui praegult.mis sõltumatust riigist üldse juttu saab olla?reaalselt oleme sama iseseisvad kui omal ajal nõukogude liidu vennalike rahvaste perre kuuludes.
k
Kahju/ 8. oktoober 2019 13:56
Nii juhtubki, kui ära anda oma iseseisvus!
t
Teeline / 8. oktoober 2019 09:19
"...pääseda lähiajal Eestit ähvardavast rikkumisest ning võimalikust kaasnevast hiigeltrahvist..." Iseseisev, sõltumatu Eesti riik! Omal on prügi nii et tapab, aga veetakse veel teistest riikidest juurde.
k
Kus asub see/ 8. oktoober 2019 10:44
"Iseseisev, sõltumatu Eesti riik!"?
t
Teeline/ 8. oktoober 2019 20:31
Kas ei saanud irooniast aru?
m
mmm/ 8. oktoober 2019 08:51
Sedasi on igasuguse statistikaga. Numbrite ja valemitega saab mängida ja näidata sellist tulemust nagu soovib, vastavalt riiklikule propagandale.
j
Jah/ 8. oktoober 2019 14:00
Tegijad ongi need numbrivaanajad! Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab!
i
ikkagi/ 8. oktoober 2019 08:17
suur üldine jutt iga päev. Aga ikkagi on vajalik üksikasjalik selgitus igapäevaselt. Prügikonteineritel peab olema täpsemalt kirjas, mida sellesse konteinerisse võib panna. Ja kui paned paberi-papikonteinerisse olmeprügi, siis sellega muudad selle konteineri sisu olmeprügiks - siis, kas see mõjutab sinu igakuist prügiarvet? Kes ikka viitsib ühistus oma tööülesandeid täita.
a
arvan/ 8. oktoober 2019 12:59
et kõik saavad aru, kuhu konteinerisse prügi panna, aga kui üks kast on täis ja teine tühi, siis prügi koju tagasi ka ei hakka kandma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee