Marti Kuusik. Foto: Robin Roots
Siim Randla 8. oktoober 2019 06:28
Perevägivalla skandaali tõttu väliskaubandus- ja IT-ministri ametist tagasi astunud Marti Kuusik taotleb Tallinna halduskohtus kuue kuu ametipalga, s.o 31 458 euro suurust kahjuhüvitist, kuid valitsuse esindaja, vandeadvokaat Martin Triipani kinnitusel puudub nõudeks õiguslik alus.

Poolteist päeva ministriametis olnud Marti Kuusik esitas halduskohtule kaebuse, milles taotleb peaminister Jüri Ratase 30. aprilli kirja õigusvastasuse tuvastamist: Kuusik palub tuvastada, et ta vabastati ametist peaminister Jüri Ratase ettepanekul. Ta palub riigilt välja mõista kahjuhüvitis kuue kuu ametipalga, s.o 31 458,36 euro ulatuses.

Valitsust esindab kohtuasjas vandeadvokaat Martin Triipan, kelle sõnul seisab asja arutelu eelistungil Tallinna halduskohtus ees oktoobris. „Seejärel peaks halduskohus esmalt otsustama, kas vaidlus on halduskohtu pädevuses ning kas kohus hakkab Kuusiku nõudeid sisuliselt lahendama,“ rääkis Triipan Õhtulehele. „Vastustaja on seisukohal, et Kuusiku nõuetel puudub õiguslik alus.“

Oktoobris kirjutas Eesti Ekspress, et Marti Kuusik läheb kohtu alla süüdistatuna kehalises väärkohtlemises raskendavatel asjaoludel. Süüdistuse järgi pani Kuusik toime kuriteo lähisuhtes ja põhjustas kannatanule vähemalt neli nädalat kestnud tervisekahjustuse. 

Süüdimõistmisel võib kohus teda karistada rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega. Prokuratuur ei ole seni avaldanud, milles Marti Kuusiku kuritegu täpselt seisnes.

Samal teemal

Kommentaarid  (50)

v 14. oktoober 2019 14:00
Pole midagi, see on rahanõue ja seda saab ju trükkida. Aga inimese saamaimu kasvab ja seda piirata enam saa. Kasvab enesekindlus ja tugev seadusetundmine. Ellu tulevad abilised ,kes teevad valge mustaks ja iga seadusemuudatus viib inimese tahte ja soovi täide. Võrdõigusikkus avas kapiused, peegel see imevahend avab tee vabadusse, kus paistab uus tulevik, mis täidab iga mu soovi.Uue ajastu psüholoogia loojate edu võti on avastatud. Vaba sõna annab mulle kõik. Suureks kurvastuseks-omasugustele kahjuks. Sina heausklik pead veel kapis istuma , patte kahetsema ehk siis päiksekiir ka sulle elujõudu
vana tobi 8. oktoober 2019 21:30
pillid kotti ja mehed hakkavad minema
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS