Krimi

Sadama taksomaffiat ärritas ninameeste saamatus 

Arno Põder, 9. oktoober 2019, 13:10
Taksomaffia tegutses ka sadamas asuva Tallink Spa hotelli juures. Fotol olevad taksod pole juhtumiga seotud.Foto: Stanislav Moshkov

Tallinna reisisadamas "katuseraha" maksnud taksojuhtidele lubati, et nad saavad rohkem kliente ja pääsevad järjekorras ettepoole. Tegelikult aga tungisid sinna Maardu ja Viimsi lubadega sohvrid ning piraattaksojuhid, kes taksomaffia välja mõeldud reeglitele lihtsalt vilistasid.

Taksomaffia slängis tehti vahet esimesel ja teisel järjekorral – staažikamatel ja mõjukamatel taksojuhtidel oli reeglina "kohatasu" väiksem, kuid uued liikmed pidid rohkem maksma. Samamoodi toimus taksode ootejärjekorras liikumine tagant ettepoole ja "äärealadelt" magusamatele kohtadele.

"Sadamas oli nii, et kuhu laev parajasti sisse sõitis, sinna koliti ümber ja seal oli ka esimese järjekorra taksojuhtidel eeliskoht," kirjeldas Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Rait Pikaro. "Nad püüdsid kliente saada ka otse terminalist eskalaatorite juurest ja juhtida neid kättpidi hoonest välja, teisele poole teed oma auto juurde. Seda eriti menetluse lõppfaasis, kui sadamas korraldati parkimine ümber ja lepingulised taksofirmad said eeliskohad."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

9. oktoober 2019, 12:44
GRAAFIK | TAKSOMAFFIA LAMMUTAMINE: vanalinna bande sai karistada, sadama seltskonda ootab kohtutee
29. september 2019, 10:00
„PEALTNÄGIJA“ 20 | Rasmus Kagge taksomaffiast: mõtlesin, et täiesti pekkis, nad saidki teada, kus ma elan!
25. juuni 2019, 18:10
Taksomaffia kriminaalasja seos Telliskivi tapmisega: kas meelevaldne lahmimine või on kahtlustel tõepõhi all?
11. oktoober 2017, 23:53
Nädalavahetusel peeti kinni kuritegelikku ühendusse kuulumises kahtlustatavad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee