Krimi

GRAAFIK | TAKSOMAFFIA LAMMUTAMINE: vanalinna bande sai karistada, sadama seltskonda ootab kohtutee (2)

Arno Põder | Graafik: Deniss Ivanjuk, 9. oktoober 2019, 12:44
TAKSOMAFFIA PÄRUSMAA: Tallinna vanalinnas Hollywoodi klubi ees ja Korstnapühkija kuju juures nõuti taksojuhtidelt 20 aastat „katuseraha“.Foto: Robin Roots

Ligi neli aastat kestnud põhjalik uurimine paljastas, et üle 60 pealinna taksojuhi maksid jõukudele katuseraha. Teisi sohvreid peletati reisisadamast ja „Bermuuda kolmnurgast“ eemale, kasutades vajadusel ka ähvardusi ja jõumeetodeid.

Ühel suveööl Suur-Karja tänaval peatudes märkas taksojuht Kaja, kuidas tema poole liikusid kahtlased tüübid. „Nad olid tumedate riietega, sonid peas. Kaugemalt jäi vaatama vanem mees, lähemale tulid nooremad. Üks neist küsis, kas see takso on vaba, ja ütles, et ära seisa siin. Teine torkas rehvi katki,“ meenutas naine kohtumist taksomaffiaga. Pärast seda pistsid mehed jooksu.

Vanalinna meelelahutuspiirkond ehk Bermuuda kolmnurk oli jagatud taksojuhtidelt „kohatasu“ kogumiseks kaheks: Hollywoodi klubi esine plats ja Korstnapühkija kuju ümbrus Suur-Karja tänaval. Kogu raha jõudis aga ühe ja sama mehe kätte. „See territoorium oli mitteametlikult Vadim Buslovi oma,“ rääkis anonüümne tunnistaja „Karl“.

„See oli omamoodi huvitav, kuidas üht linna piirkonda jagati nagu oma eravaldust,“ märkis prokurör Eleliis Rattam. „Neil oli täiesti omaette ökosüsteem või kultuur.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

9. oktoober 2019, 13:10
Sadama taksomaffiat ärritas ninameeste saamatus
29. september 2019, 10:00
„PEALTNÄGIJA“ 20 | Rasmus Kagge taksomaffiast: mõtlesin, et täiesti pekkis, nad saidki teada, kus ma elan!
25. juuni 2019, 18:10
Taksomaffia kriminaalasja seos Telliskivi tapmisega: kas meelevaldne lahmimine või on kahtlustel tõepõhi all?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee