Maailm

Eerik-Niiles Kross: venelastel on selles mängus eelis!

Euroliidu südames susiseb spiooniskandaal, mida peetakse suurimaks pärast Herman Simmi kinnipidamist (4)

Toimetas Viljar Voog, 7. oktoober 2019, 20:48
Brüssel - Euroopa Liidu ja NATO süda, kus Belgia vastuluure laseb venelastel vabalt askeldaa.Foto: Francisco Seco/AP/Scanpix

Belgia julgeolekuagentuuri VSSE vastuluurejuht on Venemaad puudutavate teemade puhul enda töötajatele kaikaid kodaraisse loopinud, vahendab uudiseid Brüsselist EUObserver.

Brüssel on Euroliidu ja NATO süda. See on ka Belgia pealinn ning just riiklikke julgeolekuasutuste vettpidamisega on viimastel aastatel esinenud mitmeid probleeme. Belgia sõjaväeluures ADIV on olnud lähiminevikus (2015 ja 2016 lekkisid ilmselt salastatud dokumendid) kaks Venemaaga seotud intsidenti ning nüüd on küsimus ka nende kaitsepolitsei VSSE osas. Ajakirjanike kätte on jõudnud asutuse sisedokument, kus tuntakse muret, miks ameti vastuluurejuht Frank Jaumin Venemaasse nõnda lõdvalt suhtub. Nimelt on Jaumin tõsiselt piiranud luureametnike vabadust Brüsseli Venemaa saatkonna ametnike tegude uurimisel.

Sellega süüdistused aga ei piirdu. Väidetavalt olevat Jaumin teinud kõik, mis tema võimuses, et takistada kolme idast pärit oligarhi uurimist, kui nood proovisid endale Belgia poliitikutelt teeneid osta. Lisaks väidetakse, et Jaumin avalikustas kaks aastat tagasi ka ühe Venemaa vastu töötanud informaatori isiku.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. oktoober 2019, 19:26
Europarlament kiitis heaks Kadri Simsoni Euroopa Komisjoni energeetikavolinikuna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee