Eesti uudised

JÄRJEKORDNE VANDENÕUTEOORIA? Insener otsib Estonia huku põhjust: visiirilukud võidi avada mujalt kui kaptenisillalt (15)

Arvo Uustalu, 7. oktoober 2019, 21:15
OTSAD LAHTI: Võru kesklinnas asuva Estonia mälestusmärgi ees istuv Jüri Luik leiab, et kui teooria on tõsiseltvõetav, siis tuleks seda uurida.Foto: Aldo Luud

Ehkki parvlaev Estonia hukust on möödunud pisut üle 25 aasta, ei rauge püüdlused leida selle katastroofi põhjust. „Estoniat ei lastud põhja planeeritult, vaid see oli mitme riigi eriteenistuse täiesti luhta läinud erioperatsioon,“ arvab Jüri Luik – kahe riigi eriteenistustega seotud olnud mees, kes on ehitusinseneri magistripaberitega pürotehnik. 

Võrus elav Jüri Luik on Estonia katastroofi põhjuse erinevaid variante nii ise läbi mõelnud kui ka arutanud eri riikide eriteenistuste inimestega. Ta toob välja ka omal ajal struktuurides töötanud konkreetsete isikute nimed, kuid ei saa neid leheveergudel avaldada. „Nad isegi ei kaalunud tõsiselt seda, et Estonia viis põhja tehniline viga või metalli kulumine,“ ütleb ta.

Jüri Luik tõdeb, et nõnda traagilise õnnetuse puhul, nagu on seda Estonia katastroof, tuleks uurida kõiki tõsiseltvõetavaid hüpoteese. Kui selgub, et tegu on vandenõuteooriaga, siis tuleb see vastavas raportis ka ümber lükata.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18. november 2019, 12:52
GALERII | Rahvaalgatus jõudis riigikokku: tõstame Estonia vraki üles
24. oktoober 2019, 16:39
ESTONIA HAUARAHU RIKKUMINE: kahte inimest ootab ilmselt kriminaalasi
12. oktoober 2019, 00:01
Mart Noorma: „Mitte kusagil universumis ei ole ilusamat ja paremat kohta kui Maa. Aga me peame minema ka Kuule!“
11. oktoober 2019, 00:18
Vahur Kersna koges imet! Tema intervjueeritava tehtud maal ennustas Estonia katastroofi?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee