Maailm

Armukadedus tegi lolliks: mees mõrvas viis inimest (10)

Tõnis Erilaid, 7. oktoober 2019 15:50
MÕRVAPAIK: Austria politsei uurib viie inimese tapmise asjaolusid.Foto: AP/Scanpix
Ööl vastu pühapäeva sattus Austria tuntud suusakuurordis Kitzbühelis 25aastane mees peoõhtul vastamisi oma endise pruudi ja tolle uue peigmehega. Neiu oli ta ise hüljanud paar kuud varem, aga nüüd hakkas armukadedus lõõmama.

Mees läks pruudi ja tolle uue kavaleriga riidu ning tormas minema.

Kella nelja paiku hommikul ilmus ta 19aastase neiu koduukse taha, et uuesti vahekordi selgitada. Tüdruku isa teda sisse ei lasknud, kuid neiu tuli uksele, vahetas mehega mõne sõna ning läks seejärel tuppa tagasi.

Vahkvihas noormees tormas nüüd oma venna juurde, varastas sealt suletud seifist püstoli ja noa ning kukkus mõne aja pärast uuesti alpimaja uksele taguma. Ta laskis pereisa maha kohe, kui too ust avama tuli, pereema ja ekspruudi vanema venna tappis une pealt voodis. 

Maja tundis ta hästi, sest oli ju seal koos ekskallimaga elanud. Seetõttu oskas ta tüdruku ukse taha ronida rõdu kaudu.

Uks oli lukus. Mõrtsukas lõi toa akna puruks ning mõrvas ka neiu ja tema 24aastase peigmehe.

Samal päeval andis mõrvar end Kitzbüheli lähedal asuvas Innsbruckis ise politsei kätte ning loovutas neile ka püstoli ja noa. „Ma tapsin viis inimest,“ ütles ta politseinikele, kuid mõrva motiividest täpsemalt ei rääkinud.

„Sellist arusaamatut ja jubedat tragöödiat pole meie linnas kunagi varem olnud,“ ütles Kitzbüheli linnapea Klaus Winkler ajalehele Kurier. 

Vaid mõni päev varem oli teisal Austrias 28aastane mees valmistanud pommi, tapmaks endist abikaasat. See üritus lõppes kurvalt talle endale. Pomm plahvatas mehele näkku ja vigastas teda raskelt.