ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Eesti iduettevõte lõi roboti, mis lükkab lund ja koristab tänavaid (60)

Gitta Riener | Video: Tiit Tamme, 7. oktoober 2019, 16:35
Foto: Tiit Tamme
Tallinna noormehed töötavad välja tänavakoristuse ja lumelükkamise roboteid. Need oleksid maailmas ühed esimesed robotid, mis töötavad akudel ega paiska õhku süsihappegaasi.

„See ei ole ainult lumerobot. See on aastaringne tänavapuhastusrobot, mis tegeleb talvel lumepuhastusega ja suvel tänavapuhastusega. Need on mõeldud suurtele platsidele kogu haldustööd tegema,“ räägib Lumeboti kaasasutaja Kaspar Kikerpill. 

Lumeboti esimesed koristusrobotid alustavad tööd juba novembris. „Suures pildis selliseid roboteid ei ole. See on võidujooks ajaga. Need lahendused tulevad, aga küsimus on, kes sinna enne jõuab. Me teeme enda poolt kõik, et olla esimesed,“ räägib Kikerpill.

Lumeboti üks kaasasutajatest Juhan Viik usub, et kui tehisintellekt hakkab tegema igavaid ja rutiinseid töid, saavad inimesed keskenduda huvitavamatele ja rohkem väärtust loovatele ülesannetele. „Robootika on praegu suures hoos. Meil on väga palju eesrindlikke ettevõtteid, kes teevad roboteid järjest rohkem ja rohkem. Robotid tulevad ja hakkavad tegema lihtsamaid töid, andes inimestele rohkem vaba aega ja mugavust,“ sõnab Viik.

Kikerpilli sõnul sai lumelükkamise roboti ehitamise idee alguse Cleveroni korraldatud tootearendusvõistlusest. Meeskond jäi tookord 2018. aastal küll teiseks, ent jätkas arendustööga ja liikus projektist iduettevõtteni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee