Krimi

FOTOD | Naabri rõdult visatud hõõguv koni põhjustas tulekahju (13)

Ohtuleht.ee, 7. oktoober 2019, 10:12
Korter pärast hõõguvast konist alguse saanud põlengut.Foto: PZU kindlustus
Kas peaks rõdudel suitsetamise ära keelama? Selle aasta mais Ida-Virumaal toimunud vahejuhtum paneb selle küsimuse üle pead murdma.

PZU Kindlustus jagas juhtumit, kus nende kliendi korteris toimus põleng, mille põhjuseks oli ekspertiisi järgi ülemise korrus naabri rõdult visatud suitsukoni. Hooletult kustutatud koni kukkus alumisele rõdule ja sellest süttis terve korter.

„Juhtumi kogukahju oli ligi 22 000 eurot ning taastamistööd lõppesid alles septembris,“ märkis kindlustusseltsi varakahjude grupi juht Marge Habakukk 

Paraku avastas äsja taastatud korteri omanik juba mõni päev hiljem oma rõdupiirdelt suitsukonist järele jäänud tuhase põletusjälje, kuigi korteris suitsetajaid ei viibi.

„See näitab, et juhtunust ei võetud õppust. Korteriühistute ülesanne on kehtestada kodukord, mis keelab rõdudel suitsetamise. See on kõigi korteriomanike huvides ja aitab vähendada tuleõnnetuste riski,“ ütles Habakukk. Kindlustusselts teeb korteriühistutele üleskutse hakata rõdudel suitsetamist rohkem kontrollima ja piirama.

Sotsiaalministeerium analüüsis 2017. aastal tubakaseaduse alusel kortermajade rõdudel ja akendel suitsetamise keeldu ning jõudis järeldusele, et probleemile tuleb läheneda korteriühistu kaudu, tõstatades teema korteriühistu üldkoosolekul ning lisades vastavad nõuded ühistu heakorraeeskirjadesse või kodukorda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee