Eesti uudised

Tänavu on töötukassa toel õppima läinud rekordarv inimesi (1)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 7. oktoober 2019, 10:00
Foto: Aldo Luud
Selle aasta üheksa esimese kuu jooksul on töötukassa kaudu koolitustele läinud üle 3200 töötava inimese. Parim tulemus sündis septembris, kui koolitustel alustas üle 1100 töötava inimese, mida on rohkem kui kunagi varem.

Eesti Töötukassa oskuste arendamise ja karjääriteenuste osakonnajuhataja asetäitja Karin Andre kinnitab, et huvi töötukassa võimaluste vastu on märgatavalt kasvanud. „Siiski on veel suur hulk inimesi, kes saaksid tasuta õppima minna, kuid ei ole erinevatel põhjustel seda teinud. Tihti jääb puudu julgusest teha see esimene samm,“ märkis ta.

Samal teemal

Andre lisab, et paljud meist ei ole igapäeva toimetuste kõrvalt, lapsed, pere, töö, leidnud aega enda oskuste arendamisse panustada. „Töötukassa statistika näitab, et just vajalike oskusteta inimesed on tööturul suurema löögi all,“ sõnas ta.

„Kindlasti ei tasu jääda ootama millal tööandja koolitusele suunab või kas ta üldse on märganud, et võiks uute teadmiste ja oskuste andmisega töötajasse investeerida. Sügis on parim aeg teadmiste ja oskuste täiendamiseks, õhtud on pikad ja tegemist õues vähe. Esimene samm on registreerimine karjäärinõustaja juurde – see on vaid kättevõtmise asi,“ julgustab Andre.

Karjäärinõustamisel on sel aastal üheksa kuu jooksul osalenud üle 12 000  töötavat inimest. „Enamik inimesi ei pöördu karjäärinõustaja poole küsimusega kuidas karjääriredelil ülespoole liikuda, vaid uurivad mida tasuks õppida, et tuleviku osas end kindlamalt tunda. Töötukassa karjäärinõustaja teab millist oskust tasub arendada ja mida tööturg tulevikus vajab,“ lisas Andre.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee