Eesti uudised

EBATAVALINE KURITEGU: kutsetunnistuseta treener vigastas raskelt 12aastast tüdrukut (15)

Eesti Päevaleht, 7. oktoober 2019 07:50
Harju maakohusFoto: Tiit Tamme
Möödunud nädala teisipäeval mõisteti Harju maakohtus süüdi noor naine, kes oli lootustandva sportlasena ülikooli kõrvalt laste treenimisega lisaraha teeninud, kuid vigastas treeningu käigus kogemata üht noort tüdrukut sedavõrd rängalt, et lapsel on ilmselt jäävad kahjustused.

Taolisi treenereid on Eesti täis – spordiregistri andmetel tegutseb Eestis vähemalt 1600 treenerit, kel puudub kutsetunnistus ja kel pole sageli piisavalt teadmisi füsioloogiast, anatoomiast ega esmaabist, seega oli vaid aja küsimus, millal mõni selline juhtum kohtu ette jõuab. 

Pea kaks aastat tagasi, 2017. aasta detsembris läks 12aastase Anna ema oma tütrele tantsukooli järele ja nägi, kuidas tütar pärast venitusharjutust ei riietunudki, vaid väänles valjusti nuttes saali põrandal. Kiirabi viis Anna haiglasse, kus ta saadeti kiiresti operatsioonile ja selgus, et nooruke treener oli spagaadilaadses asendis oleva lapse jalga selliselt painutanud ja venitanud, et lapsel murdus niudeluu.

Eesti võimlemisliidu treenerite koolitaja Kadri Liivak kinnitas, et kui noor treener oleks läbinud võimlemistreenerite koolituse ja omandanud treenerikutse, oleks ta teadnud, et seda harjutust ei tohi selle lapsega teha ning koolituse puudumine on ka põhjus, miks prokuratuur ei käsitlenud juhtunut õnnetusena vaid ettevaatamatusest sooritatud kuriteoga.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.