Eesti uudised

Haiglapersonal jättis äsjasünnitanu hingeabita

Sünnitusjärgset depressiooni põdev naine: „Ütlesin arstile, et hakkan lolliks minema.“ 

Karin Sõmer, 6. oktoober 2019, 20:57
ELURÕÕM LÄINUD: Sünnitusjärgne depressioon röövib noorelt emalt igasuguse elurõõmu ja energia. Foto on illustratiivne.Foto: JOOSEP MARTINSON

„Esimese lapsega tekkis kohe suur emaarmastus, aga teise lapsega ma tundsin, et see oli kõik hästi korraks. Et parem oleks, kui keegi teine temaga tegeleks. Mina ei viitsi ega taha!“ kurdab sünnitusjärgset depressiooni põdev naine, kes aja psühhiaatri vastuvõtule sai alles detsembriks.

„Mul on olnud kaks rasket sünnitust,“ räägib 31aastane Heidi (nimi muudetud), kes tõi teise lapse ilmale juulis. Sarnaselt esimese lapsega sündis noorem erakorralise keisrilõike abil. Kui esiklapse sünni järel laabusid asjad kenasti, läks teisega kõik vastupidi. Ebaõnnestumiste jada algas juba operatsioonisaalis – et lapse ilmaletoomine oli minutite küsimus, ei jõudnud Heidi abikaasa teda sünnitusele toetama. „See oli hästi stressirohke, et sa sisuliselt oled seal üksi ja keegi lõikab su lahti,“ kirjeldab naine läbielatut. 

Tavaliselt ununevad sünnitusvalud uue ilmakodaniku tuleku tõttu kiiresti, ent Heidil taastumine nii lihtsalt ei läinud. Tal tekkis põletik. „Nad ei teadnud, millest, ja antibiootikumid mulle ei mõjunud. Proovisin üht, proovisin teist,“ meenutab naine. „Ma olin magamata, sest laps ei maganud üldse. Ta lihtsalt röökis kogu aeg!“ räägib Heidi. Tema ravimid mõjutasid lapse seedimist nõnda palju, et mähkmeid pidi vahetama lausa kaks-kolm korda tunnis. Haiglapersonal aga kinnitas Heidile, et antibiootikumid on imetavale emale sobivad. „Lisaks gaasivaludele oksendas laps pidevalt,“ räägib ta. Lõpuks anti Heidile kolmas, kõige kangem antibiootikum. „See hakkas mõjuma,“ hingab ta korraks kergendatult. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30. september 2019, 19:27
BEEBIJUTUD | Kui imetamisest saab õudusunenägu. Kolme ema lood
20. mai 2019, 12:30
NAISTELEHE BEEBIJUTUD | Kui lapse sünd toob rõõmu asemel kurbuse
17. mai 2019, 15:00
Psühholoog Kai Rohulaid: sünnitusjärgne depressioon vajab kohest sekkumist
30. november 2018, 09:58
Raseduskriisi nõustaja: Miks ei tasu sünnitusjärgset depressiooni tähelepanuta jätta?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee