Seisukoht

Seisukoht | Purustage teise samba needus! (38)

Evelin Kivimaa, toimetaja, 6. oktoober 2019, 18:00
Foto: Stanislav Moškov
Elu jooksul olen vahetanud töökohti ja kodusid, aga teine pensionisammas ripub ikka kaelas nagu kivi. Justkui needus! Õnneks terendab nüüd lootus see needus purustada!

Miks ma peaksin panku nuumama? Kui mõelda aplale inflatsioonile, siis on selge, et häbiväärselt niru tootlusega teine sammas ei muuda minu vanaduspäevi eriti helgemaks. Paki vaarikavarreteed ehk saaksin poest osta ja üht-teist veel. Ent praegu saan sama raha eest kindlasti rohkem kui aastakümnete pärast.

Seega olen ma kindlasti üks neist, kes võimaluse tekkides võtavad teise sambasse kogunenud raha välja, et see kohe ära kulutada. Aeg on raha – ja kuna mul praegu töö-kodu-hobide-seltsielu kõrvalt jääb vaba aega üle üsna napilt, siis pean sellevõrra rohkem kulutama. Näiteks ostma seeni turult, sest mul pole aega ise metsa minna.

Pensionipõlves on aga ju hulga rohkem vaba aega, nii et saaksin mõnuga korjata vaarikavarsi, seeni ja jõhvikaid, küpsetada pirukaid ning käia jala. Aktiivse tegutsemisega kaasnev hea tervis on parim intress!

Samal teemal

13. oktoober 2019, 21:25
Keskmine pension maksu alla: erakorraline pensionitõus läheb paljuski riigile tagasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee