KiiruskaameraFoto: Teet Malsroos
Toimetas Katrin Rohtla 6. oktoober 2019 09:49
Siseministeeriumis plaanitakse koostatada seaduseelnõu, millega kohalikud omavalitsused saaksid senisest suuremad õigused korrakaitses osaleda, muuhulgas ka paigaldada oma hallatavatele teedele kiiruskaameraid.

"Täna on meil kiiruskaamerad suuremate maanteede ääres ja kohalikel omavalitsustel puudub võimalus oma kohalikele teedele, mis on nende hallata ja vallata, kiiruskaameraid paigaldada," vahendab ERR-i uudisteportaal siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna juhataja Veiko Kommusaare poolt "Vikerhommikus" räägitut.

Tema sõnul näitab statistika, et viimase nelja aasta jooksul toimunud inimkannatanutega liiklusõnnetustest enam kui pooled juhtuvad nendel teedel, mida haldab kohalik omavalitsus ja pea üks kolmandik kõigist liiklusõnnetustest vigastatutest ja hukkunutest on juhtunud nendel teedel.

"Ja kuna kiiruseületamine on üks kolmest võtmetegurist, miks inimesed liikluses viga või hukka saavad, siis on üsna asjakohane anda ka kohalikele omavalitsustele võimalus koos riigiga oma teedel seda meedet rakendada," rõhutas Kommusaar.

Kiiruskaamerad peaks aitama vähendada sõidukite kiirust nendest kohtades, kus oht õnnetusteks on kõige suurem, ennakõike koolide või lasteaedae lähistel, selgitas ta.