Maailm

Ukrainas kukkus alla transpordilennuk, õnnetuses hukkus viis inimest (12)

Toimetas Greete Kõrvits, 4. oktoober 2019 19:39
Lennuõnnetus juhtus Lvivi lennujaama lähistel.Foto: EPA/Scanpix
Ukrainas Lvivi lähistel kukkus reede varahommikul alla An-12 tüüpi sõjaväe transpordilennuk. Õnnetus juhtus, sest lennukil sai kütus otsa ning piloot üritas hädamaanduda, vahendavad BBC ja Unian.

Kell 6.45 kadus lennuk Lvivi lennujaama kontrolltorni radarilt. Lennujaamast oli see tol hetkel umbes 13 ja poole kilomeetri kaugusel. Otsekohe alustasid lennujaama töötajad otsinguid, et õhumasin üles leida. Riiklik päästeteenistus sai väljakutse 25 minutit pärast lennukiga ühenduse kaotamist. Kell 7.29 õnnestus ühel lennuki meeskonnaliikmel kontakti saada ning lennujaama informeerida, et pidid hädamaanduma.

Kokku oli pardal kaheksa inimest, seitse meeskonnaliiget ning üks reisija, kes pidi lennuki lasti sihtkohta toimetama. Mis sorti kaubaga tegemist oli, pole teada. Vähemalt viis pardalolijat sai surma.

Lennuk oli teel Hispaaniast Türki. Lvivi lennujaamas oleks lennuk pidanud kütusevarusid täiendama, kuid kütus sai enne sinna jõudmist otsa ning piloot üritas põllul hädamaanduda. Lennujaamast oli õnnetuspaik pooleteise kilomeetri kaugusel. Põlema õhumasin pärast kukkumist õnneks ei lahvatanud.