Eesti uudised

GALERII | Tallinna konnasilm: kas ohakatesse kasvanud võidusamba haljastus tuleb täiesti ümber teha? (3)

Marvel Riik, 4. oktoober 2019 15:15
Vabadussõja võidusammas.Foto: Robin Roots

„Ebapiisava hoolduse tõttu on praeguseks ajaks haljastus minetanud oma ilu ega toeta kuidagi esinduslikku vabadussammast,“ leiab Tallinna Kesklinna linnaosavanem Vladimir Svet, kes tegi rahandusministrile ettepaneku lasta võidusamba haljastusala täielikult renoveerida. Riigi Kinnisvara ASi kommunikatsioonijuhi sõnul pole nad varem saanud  võidusamba haljastuse kohta ühtegi kriitikanoolt, Svet väidab aga vastupidist.

„Küsimus on hoolduses. Ala nõuab erilist tähelepanu, arvestades selle keerukust ja seda, kui palju inimesi seal käib,“ selgitab linnaosavanem Vladimir Svet Õhtulehele põhjust, miks ta tegi rahandusministrile ettepaneku vabadussõja võidusamba haljastusala täielikult renoveerida. Kirjas rahandusministrile toob ta võidusamba konnasilmana välja selle haljastuse: rooside istusala ning ilupõõsad ja ronitaimed samba treppide kõrval.

„Haljastuse hooldusest jääb pidevalt vajaka. Suurema osa hooajast on kahjuks peenrad umbrohtunud. Osaliselt on taimmaterjal ka hävinud ning istutusalas on suured tühimikud, mis samuti rohtuvad,“ seisab kirjas ministeeriumile. „Samuti heidab see olukord halba varju Kesklinna valitsusele kui ülejäänud pargi hooldajale. Oleme omalt poolt nõudnud pikka aega ja järjepidevalt alade korrastamist [Riigi Kinnisvara ASilt]. Sellele vaatamata on hooldus olnud siiski mittepiisav. Selle tulemusena on tänaseks päevaks istutusalad agressiivselt levivatest püsivatest juurumbrohtudest (naat, põldosi, ohakad) läbikasvanud ning hulk roositaimi ka ajapikku hävinud, mõnes kohas ka kibuvits on võimust võtnud.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.10.2019
Ministri nõunik: Võidusamba hooldus võidakse ümber vaadata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee