Nädala TOP

Top | Kaja suur suu tegi Laarist vanurvaletaja (34)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 4. oktoober 2019, 18:45
Foto: Tiina Kõrtsini
Enam ei kehti Jürgen Ligi kujund Kaja Kallase kaunitest suurtest silmadest, mis on olnud kinnise suu kohal, sest 59-aastane Mart Laar sai Kallaselt, nii et tolmas: „Laar on olnud alati valetaja, aga tundub, et vanaduses läheb asi aina hullemaks.“ Kallas vihastas, sest Laar ei moodustanud Eesti Panga nõukogu nii, nagu Reformierakond tahtis. Kui Jüri Ratasest on saanud EKRE liikmete väljaütlemiste eest sarivabandaja, siis kes vabandab Reformierakonna juhi Kaja Kallase suure suu eest, mis mõnitas Laari? 

Tallinna TV neelab endiselt raha

Eestikeelne Tallinna TV on küll venekeelse linnapea pool sisuliselt päevapealt kinni keeratud, kuid linnarahvas maksab kadunud telepilti kui surnud hobust edaspidigi. Aastas 800000 eurot nõudvat vabalevi lepingut ei saa lõpetada päevapealt, 600000 nõuab korvpalli näitamise leping ning tagatipuks 30000 ühe Eesti mängufilmi näitamise eest. Sellist asjaajamisstiili saavad lubada ainult maksumaksja raha laristavad poliitikud.      

Kaitseväe libe peibutus

Kaitsevägi moosib noori ajateenistusse lubadusega, et õhtuti võib väeosast koju ööseks magama, õppimist jätkama, isiklikke äriasju korraldama või lihtsalt linna peale tšillima pääseda. Kogu peibutuse nullib aga klausel, et välja pääseb alles siis, kui väeosas kõik asjad tehtud ning ülemus suvatseb sind välja lubada. Aga kuidas sa registreerid end kursustele või lepib kokku ärikohtumise, sest pole kindlust, et väeosast välja pääsed, kui tähtsust täis ülemus juhtub parajasti halvas tujus olema. 

Listeeriakindel EKRE

Listeeriaskandaali puhul on tarbija vaatevinkel lihtne – pole tema asi, kas tapjabakter pääseb kalatoote sisse saastunud tehases Eestis või elutseb kalas juba Norrast või mujalt siia saabudes. Saasteohtu ei aita vähendada ka EKRE maaeluministri ärplev jutt, et tema sööb kala ega pole ära surnud. Veel pretsedenditum on ministri rünnak anda alluvuses oleva kala kontrolliva veterinaar- ja toiduameti vastu.

Kõrgharidus tasuliseks

Kui kõrgkoolidel on raha vähe, siis kiputakse võluvitsa nägema tasulises kõrghariduses, sest käe ajamine õppurite taskusse tundub kõige lihtsam. Juba diskussiooni kerkiminegi on märk sellest, kui libedalt suudab mõni kõrgkool poliitikute külje alla ujuda. Mis sest, et tasuta hariduse põhimõtte suhtes on ühiskondlik kokkulepe justkui olemas. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee