Maailm

SKANDAAL PAISUB: Ukrainagate raputab nii USA kui ka Ukraina presidenti 

Allan Espenberg, 5. oktoober 2019 09:00
SILMAST SILMA: 25. septembril ehk vahetult pärast skandaali puhkemist kohtus USA president Donald Trump (paremal) Ukraina ametivenna Volodõmõr Zelenskõiga New Yorgis. Foto: AFP/Scanpix
Ameerika Ühendriikides ja ka Ukrainas on ilma tegemas nn Ukrainagate, mis seisneb selles, nagu oleks juuli lõpus toimunud Trumpi ja Zelenskõi (Zelenski) telefonikõnes nõudnud USA president oma kolleegilt rahapatakate eest abi juurdluses oma tõenäolisima rivaali Joe Bideni ja tema poja tegevuse kohta Ukrainas. Selle eest tahetakse nüüd Trumpi, aga võib-olla hiljem ka Zelenskõid ametist kangutada.

Praeguse skandaali keskseks, kuid mitte peategelaseks on USA endise asepresidendi Joe Bideni (ametis 2009–2017) 49aastane poeg Hunter, kes on viimastel nädalatel olnud kõige enam mainitav isik USA ja Ukraina ajakirjanduses. Joe Bidenist võib aga suure tõenäosusega saada demokraatide presidendikandidaat tuleva aasta valimistel, mis tähendab seda, et tal tuleb rinda pista Trumpiga, kui viimasest pole selleks ajaks impeachment'iga suudetud vabaneda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.10.2019
UKRAINAGATE: Donald Trumpi tagandamisprotsess demokraatidele edu ei tõota
29.09.2019
VASTURÜNNAK: USA president Donald Trump süüdistab demokraate ajaloo suurima pettuse levitamises
26.09.2019
VASTASTIKUNE KIITMINE, SEKKA ÜKS SUUR PALVE: Trumpi ja Ukraina presidendi kõne täispikkuses
25.09.2019
POLIITMÄNGUD WASHINGTONIS: demokraadid võtsid kursi Donald Trumpi ametist tagandamisele