Eesti uudised

Töötu tudeng: „Mulle ei anta õppetoetust, sest olen varem tööl käinud!“ (2)

Karin Sõmer, 16. oktoober 2019, 20:35
Tuleb välja, et päris ilma toetuseta tööta tudeng ei jää. Peab vaid teadma, kust küsida.Foto: Tairo Lutter

Tallinlanna Marilin (nimi muudetud) tuli augusti lõpus töölt ära, et pühenduda õppimisele Tallinna tervishoiu kõrgkoolis. Nagu paljud teised tudengid, lootis ka tema saada õppetoetust, ent sellest ei tulnud midagi välja.

„Tuleb välja, et tööl käinud inimene õppetoetust ei saagi,“ on Marilin nördinud. „Selleks, et saada vajaduspõhist õppetoetust, võetakse arvesse eelmise kalendriaasta sissetulek, mis peab olema 468 eurot kuus või alla selle.“  Marilini palk oli sellest suurem ja õppetoetusest jääb ta ilma, hoolimata sellest, et on praegu töötu.  

Vajaduspõhist õppetoetust maksab riik. Kui tudeng sellele ei kvalifitseeru, saab ta taotleda vajaduspõhist eritoetust, mida maksab kool. Aga Marilin ei saa ka seda toetust. „Nad arvestavad samamoodi eelmist kolme kuud. Kuna ma olen töötanud, siis seda toetust ma ka ei saa. Alles järgmisel semestril saan seda taotleda!“ on naine mures. „Samal ajal need, kel pole olnud vajadust tööl käies end elatada (loe: on pärit jõukamast perekonnast), saavad nüüd õppetoetust küsida!“ kirjeldab ta ebaõiglast olukorda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24. august 2020, 05:41
Plussid ja miinused ritta: kas minna kõrgkooliõpingute kõrvalt tööle?
4. oktoober 2019, 21:10
Eesti tudeng šokis: netist tellitud uimasti tõi kaasa süüteomenetluse
27. september 2019, 22:10
Hirmutav mõte: ülikoolis saab õppida ainult raha eest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee