Eesti uudised

VARINGUD JA KUKKUMISED: päästjad saavad enim viga kesk tulemöllu inimesi aidates 

Johanna-Kadri Kuusk, 4. oktoober 2019, 12:34
Foto: Erki Pärnaku
Alatasa teisi eluohtlikest olukordadest päästjad peavad lisaks ka ennast ohust eemal hoidma. Sellest hoolimata on igal aastal rohkem kui 50 õnnetusjuhtumit, milles mõni päästja viga saab.

Viimane õnnetus juhtus 1. oktoobril, mil päästjad Kohtla-Järve linnas lahtise leegiga põlevast majast inimesi evakueerisid. Appi tõtati ka akende kaudu. Põlengus sai viga ka kaks päästjat, kes kodusele ravile saadeti. Päästeameti statistikast selgub, et enamus tööõnnetusi juhtubki sündmuspaigal.

Samal teemal

Päästeameti personali ja asjaajamise osakonna ekspert Katrin Spiegel sõnas, et aastas registreeritakse neil üle 50 tööõnnetuse ja lisaks registreeritakse ligi 30 vahejuhtumit ja ohuolukorda, mis ei ole küll tööõnnetused, kuid mis oleks võinud põhjustada vigastuse, haiguse või varalise kahju.

„Kõige rohkem õnnetusi juhtub päästesündmustel,“ sõnas ta. Möödunud aastal oli kokku 54 tööõnnetust ja nendest 37 juhtus päästetööl, peamiselt ulatuslikel maastike ja hoonete tulekustutustöödel. „Näiteks on päästjad pihta saanud kustutustööde käigus lagunenud hoone osadega või suitsu täis ja olematu nähtavusega ruumides komistanud ja kukkunud,“ selgitas Spiegel.

Päästjad on viga saanud ka päästesündmusele sõites juhtunud liiklusõnnetustes ja muudel päästeoperatsioonidel, näiteks abitus seisundis inimese või looma päästmisel. Möödunud aastal registreeriti 17 juhtumit päästetöö vaheajal, mil toimuvad erinevad harjutused, õppused, spordivõistlused või käiakse komandos tööülesandeid täitmas.

„Päästeametis on tööohutus ja tööõnnetuste ennetamine väga olulisel kohal, sest meie jaoks on inimene kõige tähtsam. Tegeleme pidevalt sellega, et meie töötajatel oleksid vajalikud teadmised tööõnnetuste vältimiseks – meil on selleks loodud juhendamise ja väljaõppe süsteem. Samuti on kõik päästetöötajad varustatud isikukaitsevahenditega,“ märkis Spiegel ja lisas, et iga tööõnnetuse järel tehakse selle kohta põhjalik uurimine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee