Seisukoht

Seisukoht | Dumpster diving surnuaias (8)

Triin Tael, ajakirjanik, 4. oktoober 2019, 18:45
Foto: Teet Malsroos
Ähkimine. Summutatud sisin, võimalik, et ebatsensuurne. Ei tahaks nööpidest ilma jääda. Kuueaastaselt üle lasteaia traataia ronides sain uhiuue kittelkleidi kõigist nööpidest samamoodi raks-raks-raks lahti.  

Nüüd ukerdan peadpidi Pärnamäe prügikastis. Ei, mitte kuivanud potililli välja õngitsemas, et neid kodus elule putitada. Aiafoorumis keegi rääkis, et käib niimoodi kalmistul ära visatud kanarbikke päästmas. Ma olen pigem ikka seda usku, et surnuaialt midagi koju ei too.

Mida ma seal siis puhin? Märkasin kalmistul käies rõõmuga, et nüüd saab sealgi prügi sortida. Kõdunevad jäätmed ühte, mittekõdunevad teise konteinerisse. Piktogrammid näitavad kenasti, et mis kuhu. Aga muidugi on keegi keset männiokkaid ja kuivanud lilli heitnud plastist kuuekohalise lillepotialuse. Teine ladunud lillepotid viksilt virna ja sinnasamma visanud. Neid nüüd pahuralt õngitsengi, et õigesse konteinerisse visata.

Edaspidi teeme nii: kummutame kilekoti okastest tühjaks (biojääde) ja koti viskame kõrvakonteinerisse. Plastpotid ja ära põlenud kalmuküünlad sinnasamasse. Nii lihtne!

Palju lihtsam kui siinse kohvifirma uue kampaania järgimine: kodanik hakaku oma kohvipaksu koguma, sest sellest saab toota rohelist energiat. Ja kodanik ometi tahab keskkonda säästa, manitseb kohvitootja. Kodanik korjaku järgneva kolme kuu jooksul iga nädal oma kohvipaks kokku ja toogu see kompsuke iga nädal kindlasse kohta Tallinna või Tartu äärelinnas. Aga ainult tööpäeviti. Kell 9-16.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee