Poliitika

Ardo Hansson praegusest valitsusest: see kooslus ei istu mulle, ma ei kiida seda heaks (84)

Eesti Päevaleht, 4. oktoober 2019, 08:11
Ardo HanssonFoto: Teet Malsroos
Endine Eesti Panga president Ardo Hansson kommenteeris, et Eestis pärast valimisi toimunud muutused ei ole talle sugugi meeltmööda ja võivad olla isegi ohtlikud.

Hansson tunnistas, et Eesti Panga presidendi kohalt lahkumine oli kergendus ja andis talle võimaluse võtta sõna ka poliitilistel teemadel, millest rääkimine ei olnud ametiajal sobilik.

Praegu Eestis populaarne konservatiivsus on Hanssoni sõnul pigem ebameeldiv, kuna varem soojema südamega konservatiivsus on muutunud ja ei lõhuks näiteks pensionisüsteemi vaid ajaks asju tasa ja targu, säilitades olemasolevaid väärtusi. 

„Läksin valimisõhtul magama ja mõtlesin, et näe, kui hästi: viis kuuendikku inimesi on teinud arusaadavaid valikuid, ju me liigume kenasti edasi,“ ütles ta ja lisas, et kiida praegust valitsust heaks.

Praeguse valitsuse taga on Hanssoni sõnul ilmselt ühine vaenlane ja isiklikud solvumised ning valitsuserakonnad on ilmselt teinud taktikalise kokkuleppe, et igaüks saab ellu viia ühe valimislubaduse, mida teised ei hakka segama.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

11. september 2019, 12:50
Küsimus | Miks Isamaa ründab Eesti Panka, kui selle nõukogu juhib erakonna auesimees Mart Laar?
30. mai 2019, 15:58
Ardo Hansson saab Eesti Pangast lahkudes aasta vältel hüvitist 80% palgast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee