Seisukoht

Seisukoht | Listeeriahüsteeria (10)

Vidrik Võsoberg, Kalale! peatoimetaja, 3. oktoober 2019, 18:29
Foto: Aldo Luud
M.V.Woolil on praegu rasked ajad ja üsna kindlalt mõjutab listeeriaskandaal kogu kalatööstussektorit. Nii mõnigi kalasõber sirutab neil päevil poes käe lõhepakikese poole... ja mõtleb siis ümber. Ostab hoopis näiteks pekki.

Siinkohal väike meeldetuletus: listeeriabakteri võib saada ka näiteks pelmeenidest (Leedu, 2016), juurviljadest (ettevaatusabinõuna toodete tagasikutsumine, Eesti, 2018) või vorstist (Saksamaa, 2019). Aga kui jätaksime kõik potentsiaalselt bakterit sisaldavad toiduained söömata, siis sureksime ilmselt peagi nälga.

Kuigi toiduainetööstus on väga range kontrolli all, ei ole üksikud saastumisjuhtumid kunagi välistatud. Aeg-ajalt kuuleme järjekordsest salmonelloosijuhtumist – aga ikka sööme ju mune edasi.

Listeeriaskandaali tuleks võtta terve talupojamõistusega. Hoiame toorest kala ikka kenasti külmas ja saadame selle enne söömist pannile või ahju. Hüsteeriat ei maksa tekitada ega sellega kaasa minna. Ja isiklikult olen vähemalt selles ühte meelt maaeluministriga, et meil ei ole vähemalt praeguse seisuga alust kohaliku tootja avalikuks hukkamiseks. 

10 KOMMENTAARI

u
Uno 5. oktoober 2019, 17:04
Huvitav, miks VTA võttis eelmisel nädalal kakatehases 26 proovi, sh hoovitolmust? Kas hirm kohtus kaotajaks jääda on nii suur?
k
Kas söö miis om Maical Uibo veli? 4. oktoober 2019, 11:10
Habõ om timä uma.
Loe kõiki (10)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee