Seisukoht

Seisukoht | Listeeriahüsteeria (10)

Vidrik Võsoberg, Kalale! peatoimetaja, 3. oktoober 2019, 18:29
Foto: Aldo Luud
M.V.Woolil on praegu rasked ajad ja üsna kindlalt mõjutab listeeriaskandaal kogu kalatööstussektorit. Nii mõnigi kalasõber sirutab neil päevil poes käe lõhepakikese poole... ja mõtleb siis ümber. Ostab hoopis näiteks pekki.

Siinkohal väike meeldetuletus: listeeriabakteri võib saada ka näiteks pelmeenidest (Leedu, 2016), juurviljadest (ettevaatusabinõuna toodete tagasikutsumine, Eesti, 2018) või vorstist (Saksamaa, 2019). Aga kui jätaksime kõik potentsiaalselt bakterit sisaldavad toiduained söömata, siis sureksime ilmselt peagi nälga.

Kuigi toiduainetööstus on väga range kontrolli all, ei ole üksikud saastumisjuhtumid kunagi välistatud. Aeg-ajalt kuuleme järjekordsest salmonelloosijuhtumist – aga ikka sööme ju mune edasi.

Listeeriaskandaali tuleks võtta terve talupojamõistusega. Hoiame toorest kala ikka kenasti külmas ja saadame selle enne söömist pannile või ahju. Hüsteeriat ei maksa tekitada ega sellega kaasa minna. Ja isiklikult olen vähemalt selles ühte meelt maaeluministriga, et meil ei ole vähemalt praeguse seisuga alust kohaliku tootja avalikuks hukkamiseks. 

Samal teemal

24. oktoober 2019, 07:51
Lõhe hinna kiskus alla soe ilm, mitte listeeriapaanika
10. oktoober 2019, 12:46
M.V.Wool kutsub kaubandusest tagasi viilutatud graaviforelli pakid
7. oktoober 2019, 14:43
Maaelukomisjon: listeeriakandaal tugines oletustele ning M.V.Wooli tooted on ohutud
4. oktoober 2019, 19:32
Kalaliit kirjas Järvikule: kellele oli vajalik listeeriakriisi esilekutsumine?!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee