Maailm

ÜKS BREXITI-KÜSIMUS | Kas minu tähtis külaline peab arvestama mingite ebamugavustega? (2)

Ohtuleht.ee, 7. oktoober 2019 15:00
Foto: Martin Ahven
Brexiti ehk Ühendkuningriigi euroliidust lahkumise saatus on vaid nädalad enne selle praegust eeldatavat kuupäeva (31.10) endiselt lahtine. Euroopa Liit aga valmistub siiski selleks, et sel kuupäeval Brexit ikkagi toimub ning toimub ilma ELi-Suurbritannia vahelise leppeta. Euroliidu kodanikele, sh eestlastele, tähendab see keerulisi olukordi reisides, äri tehes, õppides jne. Õhtuleht tuleb appi ja vastab koostöös välisministeeriumiga Brexitit puudutavatele küsimustele, nii suurtele kui väikestele, mis Eesti inimest mõjutada võivad.

Kas minu Londonist või mujalt Ühendkuningrist Eestisse külla reisiv sõber peab arvestama mingite lisaraskustega?

Eesti ja Euroopa Liit teevad kõik, et meie kodanikele ja reisijatele saaks üleminek olema võimalikult sujuv. Küll aga on vahetult Brexiti järel võimalikud piirijärjekorrad ja segadused Ühendkuningriigist lahkumisel ning Euroopa Liitu sisenemisel, mistõttu on otstarbekas rehkendada lisaajaga. Euroopa Liitu reisimiseks on vajalik Ühendkuningriigi kodaniku pass.

Brexiti kohta saab lisainfot veebilehelt brexit.mfa.ee.

Hea lugeja, kui sul on Brexitiga seoses mõni küsimus, millele tahaksid vastust, siis kirjuta meile aadressil yleskutse@ohtuleht.ee!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee