Maailm

Avaldatud eile kell 15.30, täiendatud kell 19.20 ja täna kell 8.10 ja 13.10

NOARÜNNAK PARIISIS: prokuratuur ei välista terrorimotiivi (83)

Toimetas Aadu Hiietamm, Greete Kõrvits, 4. oktoober 2019, 13:10
Teadaolevat infot noarünnaku kohta jagab Prantsusmaa siseminister Christophe Castaner.Foto: EPA/Scanpix
Prantsusmaa pealinnas Pariisis toimus neljapäeval kella 13 paiku politsei peamajas noarünnak, vahendavad Reuters ja Le Parisien. Värsketel andmetel osutus ründajaks politsei kauaaegne töötaja Mickaël Harpon, kes poolteist aastat tagasi oli astunud moslemiusku.

Keraamilise noaga relvastatud mees ründas viit politseimaja töötajat, neist neli sai surma ja üks vigastada. Surmasaanutest kolm on mehed ja üks naine.

Seejärel lasid korrakaitsjad ründaja politseimaja hoovis maha. Pussitajaks osutus politseimaja IT-valdkonna kauaaegne töötaja Mickaël Harpon, kel esialgse info järgi oli probleem ühe ülemusega.  Alles kolmapäeval toimus Pariisi politseijõudude streik, milles korravalvurid protestisid järjest kasvava vägivalla vastu, mida nad töö ajal kogema peavad. 

Ajalehe Le Figaro andmetel oli pussitaja sündinud Prantsusmaa ülemereterritooriumi Martinique pealinnas Fort-de-France´is 1974. aastal. Kuulmispuudega mees töötas politsei peamajas alates 2003. aastast ning praegu oli ta tegev terroritõrjeosakonnas. 

Politseinikud otsisid pussitaja kodu läbi ning vahistasid tema naise. Viimase sõnul oli mees käitunud noarünnakule eelnenud ööl kummaliselt ja rääkinud "häälte kuulmisest". 

Politsei ametiühingujuht Jean-Marc Bailleul ei usu, et tegemist oli terrorirünnakuga, kõigi märkide järgi toimus kuritegu.

Hiljem selgus, et pussitaja oli poolteist aastat tagasi astunud moslemiusku ja käis regulaarselt mošees. Temast jäid lisaks abikaasale maha kolme- ja üheksa-aastane laps. Naabrit iseloomustasid teda väga rahulik mehena.

Ka Pariisi prokuratuur peab kuriteo tõenäoliseks motiiviks töötüli. Samas ei välistata uute andmete valguses ka terroristlikku tausta. Uurijad tutvuvad noamehe arvutis ja mobiiltelefonis olevate andmetega. 

Sündmuskohal käisid neljapäeval ka ka Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja siseminister Christophe Castaner.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee