Eesti uudised

Eesti valitsus toetab 2050. aastaks kliimaneutraalsuseni jõudmist (15)

Toimetas Aare Kartau, 3. oktoober 2019, 11:26
Kliimastreik.Foto: Tiina Kõrtsini
Valitsus kiitis heaks Eesti seisukohad Euroopa Komisjoni 2050. aastaks kliimaneutraalsuse saavutamiseks välja töötatud strateegia kohta.

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks seisukohad Euroopa pikaajalise strateegilise visiooni „Puhas planeet kõigi jaoks“ kohta, millega Eesti toetab põhimõtteliselt kliimaneutraalsuse eesmärgi seadmist Euroopa Liidu üleselt aastaks 2050, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on investeeringud kliimamuutuste pidurdamisesse panustamine meie tulevikku, jõukusesse ja tarkusesse. „Olen veendunud, et iga euro, mille investeerime kliimamuutuste pidurdamisse ja uutesse tehnoloogiatesse, annab meile mitmekordselt tagasi nii jõukuses kui ka elukvaliteedis. Seda näitas ka nädala alguses avalikustatud SEI Tallinna uuring. Tänu valminud uuringule on meil teekaart, kuidas kliimamuutuste pidurdamisesse targalt investeerida,“ sõnas peaminister. Samuti pidas peaminister oluliseks suurendada teadlikkust, et igapäevaste tarbimis-, liikumis- ning toitumisvalikute juures teeksid inimesed keskkonnasõbralikke otsuseid.

Valitsus peab oluliseks, et arvestataks liikmesriikide ja piirkondade eripärasid ning kliimaneutraalsuse saavutamist toetaks piisavad üleminekumeetmed. Riikidel peab säilima õigus valida eesmärkide saavutamiseks neile sobivaid viise, sealhulgas teha kliimaneutraalsuse saavutamiseks suveräänseid maksuotsused.

Tähtis on, et üleminek kliimaneutraalsusele toimuks järk-järgult ning tähelepanu pöörataks võimalike negatiivsete sotsiaalsete mõjude vähendamisele. Strateegiaga määratletakse EL-i kliima- ja energiapoliitika pikaajaline suund, kuidas jõuda 2050. aastaks kasvuhoonegaaside nullilähedasi heitkoguseid tekitava majanduseni.

Jüri Ratas teatas Twitteri vahendusel, et valitsus toetas 2050. aastaks kliimaneutraalsuseni jõudmist ühehäälselt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee