Maailm

Vladimir Putin: mind ei vaimustanud Greta Thunbergi kõne (138)

Toimetas Aare Kartau, 3. oktoober 2019 10:28
Vene president avaldas Thunbergi kõne vastu kerget kriitikat.Foto: ITAR-TASS/Scanpix
Venemaa president Vladimir Putinile ei avaldanud muljet Greta Thunbergi kõne ÜRO tippkohtumisel New Yorgis, teatab The Moscow Times.

„Ma võin kõigile pettumust valmistada, ent ma ei jaga üldist vaimustust Greta Thunbergi kõne kohta,“ teatas Putin kolmapäeval toimunud energiafoorumil Moskvas. „Keegi pole Gretale selgitanud, et modernne maailm on keeruline ja eriilmeline ning inimesed Aafrikas või paljudes Aasia riikides soovivad elada sama jõukalt nagu Rootsis,“ selgitas Venemaa riigipea oma seisukoha tagamaid.

Siiski kinnitas Putin, et keskkonnaprobleemidele tähelepanu pööravaid noori inimesi tuleb toetada, ent mitte täiskasvanute omakasupüüdlikel eesmärkidel. „Kui keegi kasutab lapsi ja teismelisi isiklike huvide tarbeks, väärib see ainult hukkamõistu,“ kinnitas president. Ta lisas, et kindlasti on Greta heasüdamlik ja aus tüdruk, ent täiskasvanud peaksid tegema kõike, et lapsi mitte sellisesse ekstreemsesse olukorda asetada.

Selle nädala alguses esitas riigiduuma Greta Thunbergile kutse Venemaale, et tüdruk ka meie idanaabrite juures kõne peaks.

Samal teemal

27.09.2019
VIHKAJAD EI VÄÄRI TÄHELEPANU: kriitika alla sattunud kliimaaktivist Greta Thunberg asus vasturünnakule
25.09.2019
KÕRGE TUNNUSTUS: Greta Thunberg sai alternatiivse Nobeli preemia
25.09.2019
Peeter Ernits: Greta Thunberg on autistlik ülesässitatud laps
24.09.2019
OOTAMATU KOHTUMINE: kliimaaktivist Greta Thunberg saatis Donald Trumpi suunas tapva pilgu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee