Eesti uudised

Listeeria ohver: palavik tõusis 40 kraadini ja viie päeva pärast olin koomas (19)

Maaleht, 3. oktoober 2019 07:26
Foto on illustreeriv.Foto: Pixabay
Aastavahetusel saab üheksa aastat sellest, kui Pärnumaa loomakasvataja Kadri Tähe läks lauta mullikate tiinust kontrollima, ja noor pull, keda ta kunagi kartnud polnud, naise vastu betoonist laudaseina virutas – viis päeva hiljem sai ta listeeria diagnoosi ning veel viis päeva hiljem oli juba koomas.

„Pull surus mind sõnniku sisse, mul oli juba enne peas haav ja ilmselt listeeriabakter sealtkaudu otse löögile saigi,“ vahendab Kadri järeldust, millele nad on jõudnud arstidega juhtumit hiljem analüüsides.

Samal teemal

Kui kolleegid olid naise tookord mullikaaiast välja toonud, käidi EMOs ära, kuid peale sinikate ja verevalumite midagi olulist ei leitud, mõne päeva pärast oli ta tööl tagasi ning muud hullu ei juhtunudki, kui et ta kukkus paar korda lapiti põllu peale maha. 5. jaanuari hommikul viis kiirabi aga kõrge palavikuga naise Pärnu haiglasse, kus ta langes peagi koomasse.

Kadri sai hiljem teada, et raske seisundi tõttu pandi talle kanüül otse arterisse ning hakati selle kaudu manustama ülitugevaid antibiootikume, mis listeeriabakteri hävitasid.

Refereeritud artikli täistekst Maalehes.

Samal teemal

24.10.2019
Lõhe hinna kiskus alla soe ilm, mitte listeeriapaanika
04.10.2019
KAKS INIMEST SURI: Saksamaal suleti listeeriabakterit levitanud suur vorstitootja
02.10.2019
Maaeluminister M.V.Woolist: toidu ohutust ei määrata ajakirjanduses ilmunud pealkirjade järgi
26.09.2019
LISTEERIABAKTER ON LIIKVEL. Keda ohustab raske haigus listerioos?