Krimi

Prokuratuur uurib, miks rasedale naisele kääridega kõhtu torganu vaid kolm päeva vangis oli (142)

Dannar Leitmaa, 3. oktoober 2019, 15:16
Kas tõesti väärib regulaarselt rasedat naist piinanud ja kääridega kõhtu löönud mees kõigest kolm päeva vangistust?Foto: Teet Malsroos
Kui naist piinanud Daniel Sepp sai vangis istuda mõned kuud, siis korduvalt karistatud Igor Pavlov piinas regulaarselt oma rasedat elukaaslast, muuhulgas torkas talle 39. rasedusnädalal kääridega kõhtu. Reaalselt pidi mees trellide taga olema kõigest kolm päeva.

20. septembril tegi Harju maakohus otsuse 29aastase Igor Pavlovi üle. Mees oli kodus erakordselt vägivaldne. Alates maikuust saadik piinas ta oma rasedat elukaaslast. Viiendat kuud rasedat naist Igor esmalt kägistas ja seejärel lõi talle lahtise käega näkku. Pigistamised, plastpudelitega peksmised, kägistamised. Episoode oli mitmeid.

Samal teemal

Politseisse pöördus naine alles septembrikuus, kui sünnituseni jäi napilt nädal. Mees võttis käärid ja torkas nendega naisele kõhtu. Seejärel lõi Igor naist jalaga selga ja surus kätega vastu nägu. Naine ei saanud seetõttu hingata ja ninast hakkas verd jooksma.

Kohtu all oli kiirmenetlusega nõustunud Igor juba 20. septembril. Enne seda istus ta kolm päeva trellide taga. Kohus mõistis mehele poolteist aastat vanglakaristust, kuid lühendas seda kiirmenetluse tõttu kolmandiku võrra aastani. Ja sedagi sai mees tingimisi. Lisaks sellele ei tohi ta järgmise kolme aasta jooksul ühtegi uut kuritegu sooritada ja peab käima regulaarselt kriminaalhooldaja juures ja osalema sotsiaalprogrammis.

Varasemalt on Pavlovit karistatud amfetamiiniga äritsemise eest, mille eest määrati talle neli aastat vanglakaristust, kuid lasti peaaegu kaks aastat hiljem tingimisi vabadusse. Toona ta siiski tingimisi vabastamise reeglite vastu eksis ja kandis karistuse ära kuni tänavuse jaanuarini. Seejärel suutis kohe lapse eostada ja naist piinama hakata.

Täpselt sama pikalt pidi Rakvere kohtumaja otsusega trellide taga veetma Janek Annimäe, kes lõi tüli käigus naist vastu kaela, mistõttu naine kukkus ja murdis hamba. Seejärel, kui naine oli jõudnud püsti tõusta, haaras naisel kaelast ning vedas elutuppa, kus lükkas naise põrandale pikali ning kui naine sai uuesti püsti tõustud, haaras naisel kätest ja raputas. Kui naisel õnnestus end Annimäe haardest lahti rebida ja nõudis mehe lahkumist, ähvardas  Annimäe naist taburetiga lüüa, maja põlema panna ja ennast üles puua. Karistus taas tingimisi - kaks aastat. Reaalselt istus mees eeluurimise ajal kolm päeva. Seejuures ei tohi ta järgmiste aastate jooksul naisele enam läheneda ja peab osalema sotsiaalprogrammides. Ka seda meest oli varem korduvalt kriminaalkorras karistatud.

Pärast Õhtulehe veebis 2. oktoobril ilmunud artiklit alustas prokuratuur järelvalve korras kriminaalasja otsuse analüüsi. 

"Perevägivallale peab järgmine riigi kindlakäeline reageerimine. Prokuratuuri ülesanne on arvestada nii kannatanuga ja teha kõik selleks, et teda aidata, kui ka mõjutada teo toimepanijat selliselt, et ta enam kunagi sellist tegu toime ei paneks. Selle kriminaalasja otsust analüüsitakse järelevalve korras juhtivprokuröri poolt, et välja selgitada, kas prokuratuur tegi omalt poolt kõik vastavalt meie asutuses kehtivatele põhimõtetele," kommenteeris Põhja ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Saskia Kask.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee