Seisukoht

Seisukoht | Rahvastepall ei ole kiusamine (48)

Kristjan Väli, reporter, 2. oktoober 2019, 19:37
Foto: Pixabay
Eesti Ekspressile intervjuu andnud teadlane tõstatab õhku küsimuse, kas rahvastepall on oma natuuri poolest lastele sobilik mäng.

Kooliaja kehalise kasvatuse tundidest ei ole mul just palju meeles, kuid rahvastepall oli tõesti spordiala, millega kaasnes veidi suurem risk haiget saada. Küll aga oli võimalus sinikas saada mis tahes spordimängu ajal, kui kaaslased seda soovisid. Jalgpall, korvpall ja eriti hästi meenub veel saalihoki, kus sai hokikepiga üksteist jalgadesse taotud.

Rahvastepall ei ole vägivaldne mäng, ent lapsed tihtipeale on vägivaldsed. Mängu keelamine seda ei muuda. Kiusamine, vägivald ja grupiviisiline agressioon jätkub lihtsalt mujal kui mänguplatsil. Siinkohal peab makil käima panema niigi ära leierdatud plaadi, et lastega tuleb tegelda. Nii kiusaja kui ka ohvriga.

Samas pimesi kaitsta rahvastepalli kui traditsiooni on ka rumal. Mäng peab lõbus olema ja kui lapsed ikka üritavad meelega üksteisele haiget teha, siis pole vaja neile võimalust anda. Eks see ongi pedagoogi koht, kus vajadusel sekkuda ning tõmmata piir. 

Samal teemal

4. oktoober 2019, 20:45
Rahvastepall: lapsed tahavad mängida, aga teadlased ei taha lubada

48 KOMMENTAARI

m
mart 7. oktoober 2019, 00:11
Kui eelmisel nädalal Kanada "teadlase" arvamus avaldati, unustati ära kõige tähtsam asi - Kanadas ja meil mängitav rahvastepall on kaks täiesti erinevat mängu. Seal ongi ainult pommitamine ja palli eest ära põiklemine, meil lisaks ka püüdmine ja päris palju taktikat.
p
planet 6. oktoober 2019, 18:32
kiusamine on, kui sind ei peeta vääriliseks mängus osaleda ja tõugatakse välja. Minu keiss. Rahvastepall muidu väga põnev mäng.
Loe kõiki (48)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee