Poliitika

Radaritest tingitud piirangud tuuleparkidele võivad kaduda 2024. aastal (11)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 2. oktoober 2019, 13:59
Foto: Teet Malsroos
Valitsus võib veel sel sügisel või teha otsuse, mis lahendab kaitseväe radaritest tingitud takistused uute tuuleparkide rajamiseks ning võimaldaks juba 2024. aastal kasutusele võtta seni riigikaitselistel põhjustel elektrituulikute püstitamiseks suletud piirkonnad.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) energeetika asekantsler Timo Tatar kommenteeris ERRi uudisportaalile, et seni veel otsuseid tehtud pole, kuid esmaspäeval sai valitsus sellest otsusest põhjaliku ülevaate ja prognoosi, palju selline muudatus võiks riigile maksma minna. Tatar sõnas, et muudatuse kulud jäävad alla 100 miljoni euro ja see rahastus loodetakse saada Euroopa Liidu eelarvest.

Tuuleparkide arendamisega peaks ootama hetkeni, kui radarid on juba olemas ja paigaldatud, mis peaks praeguse plaani järgi juhtuma 2024. aastal.

Muudatus vabastaks tuuleparkide rajamiseks piirkondi Ida-Virumaal, Lääne- ja Põhja-Eestis ning ka Pärnumaal.

11 KOMMENTAARI

l
Loogiline 4. oktoober 2019, 08:43
Selleks ajaks jõuab ikka mingi varjatud osaluse otsustajatele nihverdada. Eks see oli ennegi, aga kahjuks otsustajad muutusid. Nii riigi kui KOV tasandil.
v
vahel on nii 3. oktoober 2019, 17:27
et kui ka riigis oleks ainult peastaabi kolm tuhat ruutu tuulikuehitajatele suletud, siis varsti oleks seal tuulik püsti ja kohtulahing pooleli
Loe kõiki (11)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee